Мінагрополітики провело стратегічну сесію з розвитку інклюзивної політики в агросекторі


Грудень 19
18:07 2024

Мінагрополітики  організовано  стратегічну сесію «Розбудова інклюзивної політики розвитку сільського господарства та сільських територій: інституційна спроможність» за підтримки проекту представництва ЄС IPRSA.

Мета сесії - обговорити стратегічні цілі Стратегії та інвестиційну політику держави в агросекторі на шляху до євроінтеграції. 

У засіданні взяли участь Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль,  перший заступник Міністра Тарас Висоцький, заступниця Міністра Оксана Осьмачко, заступник Міністра Денис Башлик, т.в.о. Голови Держрибагентства Ігор Клименок.

До участі також запрошено представників  інших міністерств, народних депутатів України  та центральних органів виконавчої влади. 

Захід відбувся в рамках Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року.

Зокрема, Мінагрополітики необхідно підготувати Положення про Виплатну агенцію та створити її координаційний орган, а також орган сертифікації. Наразі вже створюється команда реформ, яка забезпечуватиме підготовку перетворення Укрдержфонду у Виплатну агенцію. 

Крім того, створити Національний комітет з питань FSDN та закласти базові принципи функціонування системи збору сільськогосподарських даних FADN/FSDN в українське законодавство. (Пілотний проект запущено в Полтавській області). Також підготувати фахівців для забезпечення функціонування системи. інтегрувати онлайн-систему збору даних з системою IACS та з системою передачі даних до Єврокомісії. Визначити можливості використання даних FADN/FSDN для формування Державної аграрної політики та Спільної аграрної політики. 

А також створити  Національний комітет для моніторингу виконання Стратегічного плану CAП (СП САП) та активно розвивати аграрну дипломатію. 

«Мета Стратегії розвитку сільського господарства 2030 - підготовка аграрного сектору до вступу України в ЄС. Тому це дійсно той документ, який є не тільки нашим маяком, а і обов'язковим для країни-кандидата до вступу в Євросоюз. Це дороговказ, як ми розвиватимемо наше сільське господарство», - наголосив Віталій Коваль. 

Міністр зазначив, що документом, зокрема, передбачається забезпечення сталого розвитку сільського господарства і сільських територій. 

Також Стратегія сприятиме створенню належних умов для формування конкурентоспроможного, стійкого і диверсифікованого аграрного сектору, що забезпечує довгострокову продовольчу безпеку, посилює захист навколишнього природного середовища, включаючи біорізноманіття, пом'якшення наслідків зміни клімату та зміцнення соціально-економічної структури сільських територій.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь