Мінагрополітики співпрацюватиме з об’єднаними асоціаціями виноградарів та виноробів України


Грудень 15
18:08 2021

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко підписав меморандум про співпрацю з об’єднаними асоціаціями виноградників та виноробів. Зокрема, з Громадською спілкою «УКРСАДВИНПРОМ», ГО «Всеукраїнська асоціація виробників продукції садівництва й виноградарства» та ГО «Всеукраїнська асоціація виноробів і сомельє».

Роман Лещенко підкреслив, що об’єднання профільних асоціацій із метою розвитку галузі – дуже важливе й стратегічне рішення. «Міністерство всіляко підтримує цю ініціативу і долучається до неї. Спільна робота над підтримкою законодавчих змін у частині регулювання виноградно-виноробної галузі України та створення конкурентних умов для розвитку виноробної продукції матимуть ефективний та дієвий результат. Будь-які зміни у будь-якій сфері необхідно реалізовувати в співпраці з людьми, які в ній працюють, і які векторно можуть спрямувати роботу в потрібне русло, що допоможе дати чіткі й правильні результати», – зазначив Міністр.

Роман Лещенко наголосив на необхідності підтримки вітчизняного виробника на всіх рівнях. «Ми маємо своє вино робити зі свого винограду, адже це поштовх до розвитку галузі та збільшення посадки виноградників. Наша мета – просувати якісний національний продукт як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках», – зауважив Міністр. Він додав, що здійснення повноцінного лабораторного контролю виробленої в Україні та ввезеної на нашу митну територію виноробної продукції стане гарантією її безпечності та якості.

Документ також передбачає створення та просування національного бренду «Вино України», виготовлення українського вина виключно з винограду, вирощеного та переробленого в Україні, запровадження державного реєстру виноградників та виноробної продукції.

«Створення виноградарського реєстру, а саме трьох видів обов'язкових декларацій, необхідне для правильного регулювання ринку. Такі декларації дадуть змогу відстежувати, скільки винограду вироблено, скільки вина з нього зроблено, і скільки вина є у залишках на кінець року», – зазначив Голова громадської спілки «Укрсадвинпром» Володимир Печко.

Як зазначили винороби, держава за допомогою цих трьох декларацій зможе ефективно аналізувати виробництво, обсяги продажу та перехідні залишки винограду та вина в країні, що надалі дасть змогу їй відмовитися від необхідності ліцензувати вино та скасувати стягнення з нього акцизного податку.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Мін’юст координуватиме роботу Реєстру відомостей щодо дітей, депортованих або примусово переміщ...

Прочитайте повну статтю

Особливості підготовки меліоративних систем до зимового періоду

Прочитайте повну статтю

Гучна спецоперація на Дніпропетровщині: рибоохоронці викрили браконьєрів з понад 1000 кг незако...

Прочитайте повну статтю

Делегація Національної поліції України на чолі з Головою Іваном Вигівським здійснила офіційний...

Прочитайте повну статтю

Допомагав «роскосмосу» налаштовувати розвідувальні супутники: кіберполіція та СБУ затримали пос...

Прочитайте повну статтю

Основні видатки Державного бюджету на 2025 рік – це фінансування сектору безпеки та оборони

Прочитайте повну статтю

Програма USAID «Врожай» запускає пілотну програму для надання мобільних зерносушарок фермерам з...

Прочитайте повну статтю

Ольга Стефанішина зустрілася з Міністром з питань європейської інтеграції Сербії Танею Мишевич...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь