Мінагрополітики вивчає досвід електронного урядування Королівства Данія


Листопад 12
15:00 2021

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба у складі української делегації перебуває з робочим візитом у Королівстві Данія. Метою поїздки заступника Міністра є вивчення данських рішень електронного уряду.

«Скандинавські країни сьогодні по праву вважаються першими в світі з цифрового розвитку. 100 % державних послуг тут надаються онлайн. Фактично 99% жителів країни мають власний електронний підпис та ID.  Навіть сотні довгожителів, яким уже за 100 років, також мають електронні підписи та користуються послугами держави через інтернет. Це означає тільки одне: цифрові послуги, які королівство Данія надає своїм мешканцям, максимально прості, зрозумілі та доступні.

Україна прагне до таких же показників цифровізації, наразі сама посилено впроваджує цифрові технології в державному секторі, а тому залюбки впроваджуватиме досвід країн, які в цьому питанні тримають лідерство», –  розповів Тарас Дзьоба.

Під час візиту до Данії українська делегація ознайомиться з роботою Датського агентства з цифровізації, яке було створено в 2011 році, і яке відповідає за політику Уряду в сфері цифровізації.

«Цифрові амбіції Датського уряду охоплюють абсолютно всі рівні влади – від центрального рівня до найдрібніших адмінустанов у населених пунктах, лікарнях, школах, університетах. Агентство координує та скеровує співробітництво між усіма ланками, залучає у партнерство приватний сектор, щоб цифровізація проникла в абсолютно всі сфери взаємодії держави та людини», – зазначив Тарас Дзьоба.  

Крім того, українській делегації представлять роботу Агентства урядових ІТ-послуг, яке надає ІТ-послуги 18 міністерствам уряду Данії, налічуючи близько 29 000 користувачів. За ним – стандартизація загальних платформ і процесів державних інституцій.

Українські урядовці ознайомляться також із роботою проектно-адміністративного будинку KOMBIT, який створює та керує найкращими спільними муніципальними ІТ-рішеннями. До сфери його компетенцій належать спільні закупівлі муніципалітетів на муніципальному ІТ-ринку.

«Нещодавно Центробанк Данії опублікував звіт, який показав, що економіка скандинавських країн – Данії, Фінляндії, Швеції – завдяки такому високому рівні цифровізації значно менше постраждала від кризи, зумовленої пандемією коронавірусу, якщо порівнювати з багатьма іншими країнами. Місцевим компаніям було значно простіше перейти на віддалену роботу, тому що там і так вся робота зосереджена в інтернеті. А держава вже давно надає послуги онлайн. Населення активно користується онлайн-сервісами і добре звикло саме в такий спосіб отримувати все, що необхідно. Україна також має  амбітний план: зробити так, щоб до 2024 року 90% українців користувалися онлайн-послугами та іншими цифровими продуктами. Звісно, Мінагрополітики вже сьогодні дбає про те, щоб в умовах відкриття  ринку землі аграрний сектор був по-максимуму цифровізований й учасники ринку могли отримувати та надавати послуги онлайн»,  – резюмував Тарас Дзьоба.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Протидія диверсантам на Півночі: прикордонники тренуються виявляти й знищувати ворожі ДРГ

Прочитайте повну статтю

Благодійники передали прикордонникам 450 високоякісних медичних аптечок

Прочитайте повну статтю

Прикордонники попрощалися зі своїм побратимом Євгенієм Шмадченком

Прочитайте повну статтю

Рибна галузь втратила досвідченого фахівця своєї справи Івана Чернишука

Прочитайте повну статтю

Японія розпочала постачання Держрибагентству сучасної техніки для експлуатації меліоративних си...

Прочитайте повну статтю

«Відбиття атак ворога, сон у болоті, мороз і миші, що кусали за пальці та з’їдали їжу», – так о...

Прочитайте повну статтю

За апеляцією прокуратури до суворішого покарання засуджено хмельничанина, який ґвалтував та роз...

Прочитайте повну статтю

Керівників ДП «Антонов» судитимуть за перешкоджання законній діяльності військових, внаслідок ч...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь