Мінагрополітики вивчає досвід електронного урядування Королівства Данія


Листопад 12
15:00 2021

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба у складі української делегації перебуває з робочим візитом у Королівстві Данія. Метою поїздки заступника Міністра є вивчення данських рішень електронного уряду.

«Скандинавські країни сьогодні по праву вважаються першими в світі з цифрового розвитку. 100 % державних послуг тут надаються онлайн. Фактично 99% жителів країни мають власний електронний підпис та ID.  Навіть сотні довгожителів, яким уже за 100 років, також мають електронні підписи та користуються послугами держави через інтернет. Це означає тільки одне: цифрові послуги, які королівство Данія надає своїм мешканцям, максимально прості, зрозумілі та доступні.

Україна прагне до таких же показників цифровізації, наразі сама посилено впроваджує цифрові технології в державному секторі, а тому залюбки впроваджуватиме досвід країн, які в цьому питанні тримають лідерство», –  розповів Тарас Дзьоба.

Під час візиту до Данії українська делегація ознайомиться з роботою Датського агентства з цифровізації, яке було створено в 2011 році, і яке відповідає за політику Уряду в сфері цифровізації.

«Цифрові амбіції Датського уряду охоплюють абсолютно всі рівні влади – від центрального рівня до найдрібніших адмінустанов у населених пунктах, лікарнях, школах, університетах. Агентство координує та скеровує співробітництво між усіма ланками, залучає у партнерство приватний сектор, щоб цифровізація проникла в абсолютно всі сфери взаємодії держави та людини», – зазначив Тарас Дзьоба.  

Крім того, українській делегації представлять роботу Агентства урядових ІТ-послуг, яке надає ІТ-послуги 18 міністерствам уряду Данії, налічуючи близько 29 000 користувачів. За ним – стандартизація загальних платформ і процесів державних інституцій.

Українські урядовці ознайомляться також із роботою проектно-адміністративного будинку KOMBIT, який створює та керує найкращими спільними муніципальними ІТ-рішеннями. До сфери його компетенцій належать спільні закупівлі муніципалітетів на муніципальному ІТ-ринку.

«Нещодавно Центробанк Данії опублікував звіт, який показав, що економіка скандинавських країн – Данії, Фінляндії, Швеції – завдяки такому високому рівні цифровізації значно менше постраждала від кризи, зумовленої пандемією коронавірусу, якщо порівнювати з багатьма іншими країнами. Місцевим компаніям було значно простіше перейти на віддалену роботу, тому що там і так вся робота зосереджена в інтернеті. А держава вже давно надає послуги онлайн. Населення активно користується онлайн-сервісами і добре звикло саме в такий спосіб отримувати все, що необхідно. Україна також має  амбітний план: зробити так, щоб до 2024 року 90% українців користувалися онлайн-послугами та іншими цифровими продуктами. Звісно, Мінагрополітики вже сьогодні дбає про те, щоб в умовах відкриття  ринку землі аграрний сектор був по-максимуму цифровізований й учасники ринку могли отримувати та надавати послуги онлайн»,  – резюмував Тарас Дзьоба.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Верховна Рада України прийняла Закон щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та гр...

Прочитайте повну статтю

Перший віцеспікер Олександр Корнієнко зустрівся з Міністром закордонних справ Чехії Яном Ліпавс...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук взяв участь у 16-му Галіфакському міжнародному б...

Прочитайте повну статтю

Ольга Стефанішина зустрілася з представниками Всеукраїнської Ради Церков

Прочитайте повну статтю

​Роковини пам'яті жертв Голодомору і масових штучних голодів

Прочитайте повну статтю

«Вбивство голодом». УІНП презентує нове відео до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт про цифровізацію виконавчого пров...

Прочитайте повну статтю

Зберігайте паролі правильно

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь