Міндовкілля підтримує місцеву владу у впровадженні кліматичних заходів
Заступниця Міністра з питань європейської інтеграції Ірина Ставчук зустрілася з представниками проєкту ЄС «Угода мерів – Схід», який підтримує понад 200 українських громад у питаннях скорочення викидів парникових газів, пом’якшення та адаптації до зміни клімату.
Мета зустрічі – обговорити напрямки роботи проєкту ЄС «Угода мерів щодо клімату та енергії» у найближчі чотири роки. Учасники домовилися співпрацювати у таких напрямках:
підтримка українських громад у розробці та реалізації якісних кліматичних проєктів, залучення інвестицій;
проведення моніторингу скорочення викидів парникових газів територіальними громадами, які є підписантами Угоди мерів. Наразі учасники Угоди мерів вже впроваджують понад 180 планів дій сталого енергетичного розвитку і понад 70 із них підготували моніторингові звіти щодо викидів СО2;
адаптація до зміни клімату на секторальному рівні та на рівні українських громад. Важливо впроваджувати заходи з адаптації до зміни клімату та пілотні проекти у громадах, які можуть поширюватися на рівні країни.
Ірина Ставчук: «Міндовкілля зацікавлене у співпраці з проєктом ЄС «Угода мерів щодо клімату та енергії» та місцевою владою у сфері зміни клімату та аналітичної допомоги при підготовці стратегії низьковуглецевого розвитку України на період до 2050 року, плану дій з реалізації оновленого НВВ України до Паризької угоди та створення Українського кліматичного фонду. Адже більшість важливих трансформацій декарбонізації відбуватимуться саме на рівні територіальних громад».
Зауважимо, що Міндовкілля є національним координатором ініціативи ЄС «Угода мерів» і підтримує органи місцевого самоврядування та бізнес для:
скорочення викидів парникових газів;
використання зеленої енергетики та природо-орієнтованих рішень;
залучення інвестицій та розбудови потенціалу.