Мінфін: Україна та Світовий банк успішно завершили Другий проект з покращення автомобільних доріг на 450 млн доларів США
У рамках виконання угоди з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) в Україні реалізовано «Другий проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху». Наприкінці грудня 2021 року МБРР здійснив останній платіж у рамках зазначеного проекту. Загальна сума цього кредиту від МБРР становить 450 млн дол. США. Цей проект розпочався ще у 2012 році і відіграв важливу роль у розбудові мережі швидкісних автомобільних доріг України. Він став одним із найбільших проектів у кредитному портфелі МБРР. Про це повідомив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.
Завдяки кредиту від Світового банку реконструйовано 108 км автомобільної дороги М-03 по маршруту Київ – Полтава – Харків. Зокрема, проведено будівельні роботи з реконструкції та зміцнення існуючої дороги, розширення деяких ділянок з двох до чотирьох смуг та будівництво трьох обхідних доріг навколо населених пунктів.
Окрім того, на ділянці Лубни – Полтава автодорогу доведено до категорії – швидкісне шосе. У цьому напрямку збудовано три нових об’їзди населених пунктів, включно із Південно-західним об’їздом м. Полтава. Зараз замість старої дороги збудовано 2 окремі проїзні частини по 2 смуги руху в кожному напрямку з розмежувальною смугою між ними, що відповідає сучасним стандартам безпеки. Завдяки виведення траси за межі населених пунктів максимально дозволену швидкість руху 110 км/год забезпечено по всій ділянці.
«Успішна реалізація Другого проекту з покращення автомобільних доріг дала змогу зробити чергову ділянку сучасної мережі швидкісних автомобільних доріг в Україні. Завдяки цьому проекту поїздки з Києва до Полтави, Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Донецької і Луганської областей стануть більш безпечними, комфортними та швидшими. Ми плануємо і в подальшому співпрацювати зі Світовим банком в цьому напрямі, створюючи ще більше якісних та швидкісних доріг, що відкривають нові можливості для регіонів. Адже чим швидше переміщення в країні, тим активніше економічна інтеграція регіонів», – зазначив Олександр Кава.