Міністри внутрішніх справ України, Польщі, Литви, Латвії та Естонії підписали декларацію про посилення та розвиток співробітництва


Травень 05
20:54 2022

Підписання спільної декларації пришвидшить відновлення миру і безпеки в європейському регіоні. 

Сьогодні, 5 травня, міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський спільно з колегами відвідали населені пункти Київської області, які зазнали масштабних обстрілів та воєнного  терору з боку російських загарбників - м. Ірпінь, с. Дмитрівка та смт Гостомель. 

За результатами робочої зустрічі міністри внутрішніх справ України, Естонської Республіки, Латвійської Республіки, Литовської Республіки та Республіки Польща спільно задекларували бажання інтенсифікувати та розвивати співробітництво, зокрема, шляхом: 

• зміцнення зусиль у боротьбі з транскордонною злочинністю, зокрема, з організацією незаконного переправлення осіб через державний кордон, боротьбі з торгівлею людьми; • посилення захисту від посягань кримінального характеру громадян України, які вимушено покинули територію України та тимчасово перебувають на території держав-членів Європейського Союзу;• сприяння у відновленні поруйнованої війною інфраструктури МВС України;• надання допомоги для вирішення першочергових потреб органів  системи МВС у відсічі збройної агресії російської федерації та обмін досвідом у сферах компетенції відповідних Міністерств. 

Денис Монастирський висловив вдячність своїм колегам, які першими приїхали підтримати Україну. 

«Дякую вам за мужність не тільки тому, що ви приїхали до нас, а й за те, що допомагаєте Україні у цей непростий час. Боротьба триває, попереду нас великі виклики, які пов’язані як з продовженням і завершенням цієї жахливої війни, так і з ліквідацією її наслідків», - сказав очільник МВС України. 

Спільна декларація міністрів передбачає співпрацю щодо пришвидшення  розслідування воєнних злочинів, які вчиняють російські військовослужбовці в Україні. Також можливість допомоги у тих потребах нашим службам і органам системи МВС, які співпрацюють напряму зі службами та органами вищевказаних країн, та іншими країнами Європейського Союзу. Крім цього, важливим є допомога щодо гуманітарного розмінування. 

«Ми розуміємо, що на розмінування територій України підуть роки. Швидкість тут є ключовою. Тому що наразі і погода, і пора року, на жаль ускладнює цей процес. І якщо ми втратимо цей час, ми втратимо й можливість знайти вибухонебезпечні предмети, які, на жаль, будуть приносити скорботу в українські будинки дуже довго. 

Сторони домовилися сприяти створенню необхідних умов для інтенсифікації співробітництва в інших сферах, що становлять взаємний інтерес. 

Нагадаємо, сьогодні міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський підписав наказ про створення Міжнародного координаційного центру з питань гуманітарного розмінування, куди будуть залучатися міжнародні команди спеціалістів з усіх країн ЄС і усього західного світу задля допомоги в розмінуванні понад 300 квадратних кілометрів української землі.

Департамент комунікації МВС УкраїниФото Андрія Новицького

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Чемпіонат України з ловлі хижої риби спінінгом з човна: захоплюючі змагання та вражаючі результ...

Прочитайте повну статтю

На Волині експосадовця управління ДАБІ засуджено до 5 років позбавлення волі за хабарництво

Прочитайте повну статтю

Воєнні злочини росії та втрати українського спорту – Олексій Хоменко розповів про притягнення п...

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження чергового траншу у 77 млн грн до державного бюджету від управителя...

Прочитайте повну статтю

Працівники АРМА отримали відомчі відзнаки до Дня державного службовця України

Прочитайте повну статтю

Україна підписала Угоду з ЄС щодо залучення 27 млрд євро в рамках Ukraine Facility протягом 202...

Прочитайте повну статтю

Заборонено діяльність політичної партії «НАШ КРАЙ»

Прочитайте повну статтю

Уряд Німеччини передав 41 вантажівку для Державної прикордонної служби

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь