Сенсація

Міноборони продовжує відстоювати інтереси Держави в судах


Грудень 23
17:19 2021

Міністерство оборони України продовжує відстоювати інтереси Держави в судах. Зокрема, завдяки роботі Департаменту юридичного забезпечення Міністерства оборони України вдалося запобігти стягненню з Державного бюджету майже 100 млн гривень на користь приватних компаній.

Відтак, 51,436 млн гривень з Держбюджету намагалося стягнути ТОВ “Ферст Груп”, яке всупереч умовам укладених у липні 2019 року договорів про постачання для державних потреб нафти і дистилятів (бензин А-80-ДЗ) для техніки спеціального призначення, порушило строки поставки продукції.

Своїми діями компанія поставила під загрозу забезпечення пальним ЗС України та створила ситуацію, у якій Міноборони було позбавлене можливості розрахуватися за нього у встановлені строки у зв’язку із закінченням бюджетного періоду.

Неналежне виконання Постачальником своїх зобов’язань за зазначеними договорами підтверджено результатами розгляду відповідних судових справ. При цьому, приватна фірма, незважаючи на порушення договірних зобов’язань, вдалася до спроби стягнути з Міноборони у судовому порядку 51,436 млн гривень “збитків”, нібито обумовлених отриманням банківського кредиту з метою закупівлі пального, а також укладенням договорів із 12 “контрагентами” щодо постачання пального для Міноборони.

Рішенням суду першої інстанції від 14.07.2021 позовні вимоги Постачальника були задоволені в повному обсязі. Не погодившись із зазначеним рішенням суду його було оскаржено Міноборони в апеляційному порядку.

Постановою суду апеляційної інстанції від 06.12.2021 рішення суду першої інстанції змінено. Зокрема, в частині стягнення з Міноборони збитків відмовлено повністю, а також стягнуто з ТОВ "Ферст Груп" на користь Міноборони судовий збір в розмірі 1 млн гривень.

Окрім того, вдалось запобігти безпідставному стягненню з державного бюджету ще 30,56 млн гривень. Йдеться про судову тяганину із АТ “Оператор газорозподільної системи “Львівгаз”.

Компанія позивалась до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Львова про стягнення вартості негативного небалансу спожитого природного газу за окремі періоди 2017 - 2018 років, віднесеного, нібито, оператором ГТС на  АТ «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз». Зокрема, компанія намагалася стягнути з оборонного відомства вартість спожитого КЕВ м. Львова природнього газу за подвійною вартістю.

Спочатку рішенням Господарського суду Львівської області від 23.10.2020 р. у позові було відмовлено повністю, а постановою Західного апеляційного господарського суду від 08.12.2021 року рішення суду першої інстанції було залишено без змін, довівши цим необґрунтованість поданої оператором газорозподільної мережі апеляційної скарги.

Міноборони й надалі здійснюватиме постійний моніторинг судових справ та вживатиме всіх можливих заходів для захисту майнових інтересів держави.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Яку винагороду можуть отримати військові за знищення або захоплення ворожої техніки

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Київський інститут НГУ готує лідерів, здатних діяти в умовах сучасної війни

Прочитайте повну статтю

Компетентність як елемент безпеки: чому експортний контроль має починатися з освіти?

Прочитайте повну статтю

Засідання Ради суддів України відбудеться 26 червня 2026 року

Прочитайте повну статтю

ВРП внесе Президентові України подання про призначення п’ятьох суддів до апеляційних судів

Прочитайте повну статтю

Оптимізація судового навантаження через транстериторіальну підсудність: презентовано пілотний п...

Прочитайте повну статтю

Відновили документи після втрати через обстріл: допомога ВПО триває

Прочитайте повну статтю

Заволоділи майном київської лікарні на 300 млн грн: ДБР підозрює в оборудці ексзаступника секре...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь