Мінсоцполітики проведено захід щодо організації навчально-методичної діяльності регіональних центрів соціальних служб
10-11 листопада 2021 року у місті Тернополі пройшов семінар–практикум «Порядок організації навчально-методичної діяльності регіонального центру соціальних служб щодо підвищення професійної компетентності спеціалістів соціальної сфери територіальних громад».
Захід було організовано в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що реалізується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку.
Роботу з розвитку форм виховання, наближених до сімейних, реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей, а також розвитку послуг у територіальних громадах Тернопільської області, яка була обрана пілотним регіоном проекту, виконує консультант - об'єднання підприємств Oxford Policy Management Limited, Partnership for Every Child, SOS Kinderdorf (Childern’s Villages) International та Child Well-being Fund.
Учасниками семінару стали директори та працівники регіональних центрів соціальних служб, керівники центрів надання соціальних послуг територіальних громад Тернопільської області, Представники Міністерства соціальної політики, Національної соціальної сервісної служби, експерти проекту.
Учасники тестували та обговорювали проекти документів щодо:
Оскільки участь у семінарі взяли не тільки працівники обласних центрів соціальних служб, а й представники територіальних громад і експерти, під час заходу точилися дискусії, обговорювалися і формувалися компромісні рішення щодо вибору та актуальності навчальних тем, потреб громад та можливостей регіональних центрів задовольнити їх запити, пошуку партнерів та ресурсів для організації навчально-методичної діяльності.
В результаті обговорення, як відзначив Ярослав Бордіян, директор Львівського обласного центру соціальних служб, з’явилося розуміння того, що навчально-методична діяльність потребує ретельного планування та моніторингу, тісної взаємодії з громадами, професійного зростання, підвищення кваліфікації (формальними, неформальними та інформальними методами) штатних працівників регіональних центрів, пошуку нових кваліфікованих спеціалістів та залучення неурядових організацій, вищих навчальних закладів тощо.
У заході взяли участь державний експерт Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Вікторія Галайдюк та заступник директора департаменту з питань захисту прав дітей та забезпечення стандартів рівності Національної соціальної сервісної служби України Володимир Вовк, які зокрема, зазначили, що в період становлення новостворених територіальних громад особливу увагу потрібно звернути на підготовку спеціалістів соціальної сфери та захисту прав дітей, які працюють у територіальних громадах. Це має бути головним завданням регіональних центрів соціальних служб. Напрацювання проекту, які були презентовані та протестовані, дозволять підвищити функціональну спроможність регіональних центрів та стануть підґрунтям для відповідних законодавчих і нормативних змін.