Мінветеранів підготувало пілотний агро-проєкт для ветеранів-підприємців


Травень 03
11:22 2022

Фахівці Міністерства у справах ветеранів України розробили експериментальний проєкт із залучення ветеранів та членів їхніх родин до підприємницької діяльності у сфері аграрного виробництва. Він був презентований в напрямку «Ветеранські підприємницькі ініціативи» під час онлайн зустрічі міністра Юлії Лапутіної та команди Мінветеранів з представниками Світового конгресу українців.

Через повномасштабне вторгнення російських військ на територію України багато ветеранів-підприємців призупинили свою діяльність, ставши на захист рідної землі. Також чимало виробничих потужностей їхніх підприємств втрачено на територіях активних бойових дій. Тому у Мінветеранів розробили дієву програму із адаптації ветеранського бізнесу до нових умов. 

Вона передбачає підтримку розвитку ветеранського підприємництва на державному рівні на 3 етапах: під час воєнного часу, після перемоги та на етапі економічного розвитку, розповіла державний експерт експертної групи з питань ветеранського розвитку Мінветеранів Альона Скорзова, презентуючи програму.

Це – допомога з релокалізацією ветеранських підприємств із зони активних бойових дій, надання матеріальної і технічної підтримки відновлення виробничих потужностей та обігових коштів, участь у грантових програмах з фокусом на ветерана-підприємця, а також різні програми дорадництва та менторства. 

Як приклад можливої бізнес моделі для ветерана-підприємця є розроблений Мінветеранів проєкт у сфері аграрного виробництва, а саме сезонне тепличне виробництво. Він передбачає розміщення на 2 гектарів землі до 10 тепличних споруд (по 20 соток на кожну теплицю). Це дасть можливість ветеранам, які вже отримали земельні ділянки, вирощування високомаржинальні культури – квіти, ягоди, овочі, зелень, органіку, або культури, які не притаманні регіону. Також проєктом передбачено застосування новітніх технологій – для більшої врожайності та скорочення витрат. 

Орієнтовна вартість однієї теплиці – понад 5 тисяч євро, термін окупності може становити від 1 до 3-6 років в залежності від складності проєкту. 

“Наразі Мінветеранів спрямовує всі зусилля на підтримку ветеранів та їхніх сімей, в тому числі й підтримку ветеранського підприємництва, його адаптацію до умов воєнного часу. Так, при Міністерстві вже повноцінно запрацював Український ветеранський фонд. На період дії воєнного стану Фонд відпрацював нові алгоритми роботи, активно займається залученням коштів, зокрема, міжнародної технічної і міжнародної донорської допомоги для реалізації проєктів із ветеранського підприємництва”, –  наголосила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. 

Вона запросила представниками Світового конгресу українців здолучитися до подальшої співпраці й поширення у всіх країнах світу проєктів Міністерства щодо підтримки українських Захисників і Захисниць та їхніх сімей.

Реквізити Українського ветеранського фонду: 

ЄДРПОУ 44565396 МФО 820172 

UA388201720313231001301022947 в Державна казначейська служба України м. Київ

Довідково. 

Участь в онлайн зустрічі з міністром у справах ветеранів України Юлією Лапутіною та командою Мінветеранів взяли президент СКУ Павло Ґрод, перший віце-президент СКУ Стефан Романів, президент Українського конгресового комітету Америки, третій віце-президент СКУ Андрій Футей, директор Представництва Світового Конґресу Українців в Україні Сергій Касянчук, голова Української ініціативи в Чеській Республіці, голова Європейського конгресу українців Богдан Рейченець, президент Конґресу Українців Канади Олександра Хичій, виконавчий директор СКУ Соня Соутс, голова Союзу українців у Великій Британії Петро Ревко, голова комітету гуманітарної допомоги СКУ Андрій Вськович.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Судитимуть злочинну групу наркоторговців з мільйонними оборудками

Прочитайте повну статтю

Відбулась онлайн-презентація цифровізації в’язниць у Великобританії за участі керівництва Мін’ю...

Прочитайте повну статтю

Презентація нових можливостей функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Дві артилерійські установки та ворожу станцію РЕБ знищили прикордонники «Помсти»

Прочитайте повну статтю

Судитимуть учасників міжнародної злочинної організації, які ошукали громадян ЄС на мільйони чес...

Прочитайте повну статтю

Судитимуть шістьох учасників злочинної організації з мільйонними прибутками, яка займалася збут...

Прочитайте повну статтю

Збереження Музею в Пирогові - Офіс Генпрокурора відстояв в суді охоронні зони, які не підлягают...

Прочитайте повну статтю

Ухвалено Закон України «Про публічні консультації» (№4254)

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь