Місце геологічної науки в сучасному надрокористуванні
Держгеонадра запрошують студентів проходити практику з подальшим працевлаштуванням у Службі та на підпорядкованих геологічних підприємствах
24 листопада 2021 року Голова Державної служби геології та надр України разом з виконавчим директором ДНВП «Геоінформ України» Павлом Бовсунівським та завідувачем сектору по роботі з персоналом та державними підприємствами Костянтином Ткаченком провели лекцію для студентів і викладачів геологічних спеціальностей провідних навчальних закладів України.
Потреба в оновленні кадрового потенціалу галузі сьогодні стоїть дуже гостро. З метою залучення молодих фахівців Держгеонадра запрошують студентів до проходження практики.
«Ми запрошуємо студентів стажуватися в Державній службі геології та надр, адже практичний досвід є безцінним, а молоде покоління має розуміти, як можна застосовувати свої знання. Робота в Держгеонадрах хоч і непроста, але цікава. Ми раді пропонувати робочі місця кращим випускникам геологічних і юридичних факультетів як в Службі, так і на державних підприємствах, що належать до сфери її управління», – повідомив Голова Держгеонадр.
Під час свого виступу Роман Опімах розповів про ключові напрями сучасної геологічної служби. Це робота над реалізацією проектів щодо розробки стратегічних корисних копалин, видобуток і використання яких посприяє зміцненню національної безпеки України, надання спеціальних дозволів на користування надрами шляхом проведення електронних торгів, та робота над імплементацією угод про розподіл вуглеводневої продукції.
Про ключові компетенції які необхідні молодим геологам, щоб бути конкурентними на ринку праці, розповів Павло Бовсунівський. Це володіння геоінформаційними технологіями, знання профільного законодавства, міжнародних систем оцінки запасів та ресурсів корисних копалин та вміння проводити геолого-економічній аналіз інвестиційних проектів.
Костянтин Кузьмич окреслив можливості професійного розвитку молоді шляхом проходження практики в Службі. Минулого року стажування пройшло 15 осіб, п’ятеро з них зараз працює в Службі. Це освічені активні спеціалісти, які не бояться роботи і володіють прогресивними знаннями.
Слухали лекцію студенти та викладачі ННІ «Інститут геології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Навчально-наукового інституту нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Геолого-географічного факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
Нагадаємо, Держгеонадра підписали договір про співробітництво з Полтавською політехнікою та ННІ «Інститут геології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка.