Міжнародна взаємодія: підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ТОВ «Державний земельний банк» та SOERA
Заступник Голови ФДМУ Ігор Тимошенко зустрівся з генеральним директором ТОВ «Державний земельний банк» Ярославом Ярославським та представниками проєкту USAID/UKaid «Діяльність у рамках реформи державних підприємств України» (SOERA) щодо підписання Меморандуму про взаєморозуміння. Партнерство між ТОВ «ДЕРЖЗЕМБАНК» та SOERA дозволить підвищити інституційну спроможність державного оператора в проведенні прозорих аукціонів суборенди державних сільськогосподарських земель. Крім того, співпраця сприятиме посиленню підтримки SOERA у процесі пришвидшення реформ, спрямованих на приватизацію та оренду державних підприємств України.
«Ми відкриваємо ще одну сторінку в діяльності нашого проєкту з нашими партнерами, впроваджуючи чіткі та прозорі процедури. Це дозволить нам більш ефективно працювати над реалізацією проєкту «Земельний банк». Висловлюємо щиру подяку за вашу незмінну підтримку, завдяки вам ми можемо сформувати позитивний імідж нашого проєкту та разом досягати успіхів», — наголосив під час свого виступу заступник Голови ФДМУ Ігор Тимошенко.
Головні напрями співпраці за Меморандумом:
Під час зустрічі партнери підкреслили необхідність синхронізації всіх процесів для ефективного впровадження запланованих інституційних змін та швидкого досягнення поставлених цілей. Очікуваний вплив полягає у підвищенні спроможності ТОВ «ДЕРЖЗЕМБАНК» проводити онлайн-аукціони з суборенди земельних ділянок, розвитку персоналу, управління завданнями, контролю якості виконання завдань та спроможності взаємодіяти з зовнішнім середовищем.
Цей Меморандум є важливим інструментом для ефективної реалізації проєкту «Земельний банк» та досягнення стратегічних цілей Фонду. Співпраця з міжнародними партнерами забезпечить просування критичних реформ управління та надасть експертну підтримку для проведення відкритих та конкурентних аукціонів з суборенди державних сільгоспземель.
Довідково. Проєкт «Земельний банк» забезпечує реформування управління державними активами, дозволяє підвищити ефективність використання сільськогосподарських земель, створює прозорі умови доступу до ринку для всіх учасників та має на меті збільшити надходження до державного та місцевих бюджетів.