На Кіровоградщині стартувала осіння кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу


Жовтень 28
18:02 2024

Відсьогодні на території Кіровоградської області працюють 302 робочі групи у складі фахівців ветмедицини Держпродспоживслужби, представників мисливського і лісового господарств, місцевої влади та інших установ. Бригади вручну розкладають спеціальні брикети, що складаються з м'ясо-кісткового борошна, запах якого приваблює тварин, та містять всередині блістер з імунізуючою речовиною. Прокусивши брикет тварина протягом 21-30 днів отримає імунітет від сказу, що допоможе знизити ризик поширення цього смертельного захворювання, спільного для людей і тварин.

Цьогорічну осінню кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин заплановано провести на території області площею 19 285,53 км2 та використати 482 138 доз вакцини.

Під контролем представника Держпродспоживслужби - фахівця ветеринарної медицини принади з вакциною розкладаються рівномірно на всій визначеній території із розрахунку 25 доз на 1 км². Одна бригада охоплює 10-15 км² площі в день та розкладає до 375 доз (залежно від місцевості). Принади розподіляються на відстані 150-300 м одна від одної паралельними лініями. Обов’язково принади з вакциною розкладаються на узліссях, обабіч доріг і сільськогосподарських угідь.

Зазначимо, що такі брикети безпечні для всіх тварин та для людей. Однак, щоб приманки залишалися привабливими для тварин, важливо не брати їх в руки та не переміщувати з місць розкладання.

Довідково. Сказ – гостре інфекційне захворювання тварин і людини. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку. Для людини, у разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги, смерть неминуча. Стовідсоткова смертність і серед тварин, невакцинованих проти сказу.

Основним носієм вірусу сказу є червона лисиця. Однак поширювати небезпечне захворювання можуть дикі (вовки, єнотовидні собаки, їжаки та ін.), домашні (коти, собаки) та безпритульні тварини.

Єдиний метод боротьби – це імунізація диких тварин та здійснення щорічних профілактичних щеплень проти сказу домашнім улюбленцям.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Ірина Дубиківська: Спільними зусиллями долаємо безгромадянство разом

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Бійці Національної гвардії України продовжують мінусувати ворожу техніку на всіх...

Прочитайте повну статтю

Мінна безпека в осінньо-зимовий період: в Україні розпочинається новий сезон кампанії «Помічай...

Прочитайте повну статтю

Підрозділами НГУ у 2024 році знищено майже 250 розвідувальних і ударних БпЛА противника, вартіс...

Прочитайте повну статтю

Серед правоохоронних органів найбільше довіряють Національній гвардії – 86%, соцопитування

Прочитайте повну статтю

Дайджест судової практики із земельних питань підготував Комітет НААУ

Прочитайте повну статтю

У Регламенті ВРП визначено порядок розгляду питань, пов’язаних із призначенням та звільненням з...

Прочитайте повну статтю

Мінфін: За минулий тиждень підприємці отримали 511 пільгових кредитів на 2,4 млрд грн за Держав...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь