На прямому зв'язку з регіонами
26 січня 2022 року Голова Держрибагентства Артем Ріпенко провів чергову робочу зустріч з промисловими рибалками. Цього разу нагальні питання обговорили з користувачами водних біоресурсів Запорізької області.
Відсутність реальної можливості збільшення часток добування (вилову) водних біоресурсів, недосконалість системи дистанційного моніторингу риболовних суден, зариблення водойм Запорізької області за рахунок місцевого бюджету, компенсаційних коштів – про це та інше йшлося під час зустрічі.
«Я продовжую серію розпочатих діалогів з промисловими рибалками, адже особисто переконаний, що населення України заслуговує на якісну і корисну вітчизняну рибу. Тому ми прикладаємо максимум зусиль, щоб риболовецькі підприємства галузі впевнено могли планувати свою діяльність та розвиватися. Наразі не всі користувачі увійшли до списку тих, кому виділено частки вилову. Це відбулося, у тому числі, через формальні невідповідності вимогам чинного законодавства. І оскільки наразі частки встановлено не на 5 років, а на 1 рік, у представників рибного бізнесу є реальна можливість цьогоріч вчасно та коректно підготувати всі необхідні документи. Водночас у минулому році були і протилежні ситуації, зокрема, багато промислових рибалок недовикористали надані їм частки.
Для вирішення цієї ситуації, яка є неприємною і для промислових рибалок і для нас, як регулятора, ми вже розробляємо нову модель процедури з отримання часток, яка буде відкритою, гнучкою і зрозумілою для бізнесу.
Модель, що з одного боку буде давати можливість підприємствам планувати свою діяльність і розвиватися, а з іншого – створювати конкурентне середовище, відкрите для всіх інвесторів. Вже отримуємо від учасників ринку пропозиції і зауваження щодо нової моделі і чекаємо нових. Для нас важливо почути думки всіх зацікавлених сторін. Вирішення цього питання – спільне завдання. Адже прозорий і справедливий розподіл часток без завдання шкоди водним біоресурсам і за умов належного контролю за їхнім використанням з боку держави – це додаткові кошти до державного бюджету і збільшення пропозиції свіжої української рибної продукції для споживачів», - акцентував Артем Ріпенко.
Не обійшли увагою і перетин інтересів промисловиками та любителями риболовлі.
Артем Ріпенко зауважив, що у цій суперечці немає фаворитів, а є зацікавленість в її вирішенні з урахуванням інтересів обох сторін. Також зазначив, що на підставі наукового обґрунтування планується зробити по каскаду Дніпра зонування ділянок водойм для любительського та промислового рибальства, враховуючи при цьому інтереси всіх стейкхолдерів. І підкреслив, що встановлення зворотного зв’язку із галуззю у пріоритеті. Оскільки планів з реформування і відродження галузі багато, і в їхньому узгодженні і реалізації ми маємо спиратися на підтримку широкого кола рибальської спільноти.
Крім того, Голова Держрибагентства поінформував присутніх про стан затвердження режиму рибальства на поточний рік: «Ми маємо розуміння і підтримку Міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка щодо якнайшвидшого завершення процедурних питань та затвердження цього документу найближчим часом».