На Рівненщині за матеріалами ДБР судитимуть учасників схеми з уникнення мобілізації через відкриття фіктивних кримінальних проваджень
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо старости одного з округів Радивилівської міської ради та правоохоронця з Рівненщини, які організували заробіток на ухилянтах. Обвинувальні акти направлено до суду.
Організував оборудку, яка діяла з березня до травня 2024 року, правоохоронець. Його спільник-староста згідно зі своїми повноваженнями видавав чоловіка повістки до військкомату. Під час видачі документів він натякав, що може допомогти з ухиленням від військової служби.
Згідно з схемою, правоохоронець штучно відкривав на військовозобов’язаного кримінальне провадження, за яким йому могло бути призначене умовне покарання терміном на 1-2 роки. На час слідства та фіктивного відбування покарання «клієнти» уникали мобілізації.
«Послуга» коштувала у середньому 100 тис. грн, проте якщо військовозобов’язаний вже перебував у розшуку за матеріалами ТЦК, то сума зростала майже на 10%.
У травні 2024 року правоохоронця було затримано «на гарячому» під час отримання коштів. Наразі його вже звільнено зі служби.
Експравоохоронець обвинувачується у перешкоджанні діяльності Збройних Сил України, одержанні неправомірної вигоди за попередньою змовою, поєднаному з вимаганням (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 та ч. 3 ст. 368 КК України).
Староста округу обвинувачується у перешкоджанні діяльності Збройних Сил України за попередньою змовою та підбурюванні до надання неправомірної вигоди (ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 369, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України).
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
У ході досудового розслідування про підозру за фактом надання неправомірної вигоди (ч. 1 ст. 369 КК України) було повідомлено ще трьом особам. Їм може загрожувати до 4 років позбавленні волі.
Процесуальне керівництво здійснює Рівненська обласна прокуратура.