На сторожі захисту: НКЦПФР включила нових емітентів до списку таких, що мають ознаки фіктивності


Грудень 08
10:00 2021

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) схвалила низку рішень про включення трьох акціонерних товариств до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності, та зупинила обіг їх цінних паперів. Мова йде про: – ПрАТ «ЗТСК «ЗАПОРІЖГОЛОВПОСТАЧ»; – ПАТ «ЧОРНОМОРСЬКА ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ»; – ПрАТ «СК «ВАН КЛІК».

«Ми продовжуємо працювати у напрямку виявлення порушень у діяльності компаній на ринках капіталу. Питання якості інструментів завжди стоїть на часі, адже на ринку, на жаль, ще залишились недобросовісні товариства, які порушують правила та законні норми», – зазначив Руслан Магомедов, Голова НКЦПФР.

На підставі наявної в НКЦПФР регулярної річної інформації за 2018-2020 роки та звіту про фінансовий стан, Комісія провела ґрунтовний аналіз на відповідність критеріям фіктивності емітентів цінних паперів, та виявила такі порушення: – непроведення загальних зборів акціонерів протягом двох років поспіль, або неутворення органів управління протягом року з дня реєстрації Комісією звіту про результати приватного розміщення акцій серед засновників; – середньомісячна величина заробітної плати за звітний період є меншою від мінімального розміру заробітної плати, встановленого законодавством; – основні засоби, або незавершені капітальні інвестиції, або інвестиційна нерухомість, або відстрочені податкові активи, або гроші та їх еквіваленти, тощо – складають менш ніж 25% активів емітента станом на кінець звітного періоду; – відсутність чистого доходу від реалізації продукції станом на кінець фінансового року, а для страховиків – розміру чистих зароблених страхових премій (крім страховиків зі страхування життя).

Двоє із вказаних акціонерних товариств відповідають щонайменше трьом вищезазначеним ознакам фіктивності, і одна страхова компанія – одночасно двом ознакам, що є підставою для включення до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності.

Нагадаємо, що цей список є відкритою та доступною базою, до якої вносяться емітенти, що не дотримуються чи навмисно порушують встановлені норми чинного законодавства у своїй діяльності. Бути виключеним зі списку емітент може бути у разі, якщо надасть до регулятора документи, що підтверджують усунення підстав для визнання його таким, що має ознаки фіктивності. Формування, ведення та внесення змін до списку здійснює Комісія в електронному вигляді та публікує на офіційному вебсайті.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Як засвідчити вірність копій документів і витягів з них

Прочитайте повну статтю

На шляху до належного публічного адміністрування: Президент України підписав Закон 4017-IX

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Вже 1000 днів Мужньо Виборюємо Свободу

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський: Вночі був удар дроном по Глухову – загинули семеро людей, серед яких дити...

Прочитайте повну статтю

АРМА реалізовує 50 тисяч тонн брикетів залізної руди: оголошення вже на Прозорро.Продажі

Прочитайте повну статтю

1000 днів повномасштабної війни: результати роботи Верховної Ради України

Прочитайте повну статтю

Проводиться добір кандидатів на посади в Департамент, який планується утворити

Прочитайте повну статтю

Заходи на об’єктах меліоративної інфраструктури тривають

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь