НААУ закликає європейських адвокатів захистити права українських дітей за кордоном


Березень 20
21:10 2023

20 березня 2023 року у НААУ відбувся круглий стіл «Захист прав дітей у воєнний час: сучасні виклики, загрози та шляхи їх подолання», організований Юридичним центром Вищої школи адвокатури НААУ – «Адвокат дитини».

У заході взяла участь делегація Національної ради адвокатів Франції, яка на запрошення Національної асоціації адвокатів України з робочим візитом перебуває в Україні з моніторинговою місією стану захисту прав дітей з фокусом у воєнному часі.

Дискусію відкрила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова. Вона звернула увагу європейських адвокатів на статистику платформи  «Діти війни» про кількість дітей, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну, зазначивши, що точну кількість вбитих, поранених та депортованих дітей встановити неможливо через активні бойові дії та тимчасову окупацію частини території України.

Лідія Ізовітова зауважила, що нині стрімко зростає запит на надання професійної правничої допомоги таким дітям, їх батькам, опікунам, іншим законним представникам, у широкому діапазоні міграційних питань, батьківсько - сімейних спорів, встановлення фактів народження, смерті та інших, що мають юридичне значення, відновлення втрачених документів, спадкування, а також у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх, які перебувають у конфлікті чи у контакті з законом.

Акцентуючи увагу на питаннях захисту прав українських дітей варто відзначити першочергову необхідність дотримання конвенційного принципу забезпечення найкращих інтересів дитини для дій та рішень, що вчиняються чи приймаються у всіх сферах правовідносин за участі чи стосовно дитини, підкреслила Голова НААУ, РАУ.

Адвокатура завжди стоїть на передньому плані захисту прав людини. В умовах сьогодення важливо шляхом об'єднання зусиль всіх адвокатів з органами національної системи захисту прав дітей, правозахисними організаціями, міжнародними партнерами, європейськими професійним об'єднаннями адвокатів та юристів, відшукати рішення, які можуть забезпечити допомогу дітям у зв’язку з викликами у сфері охорони дитинства.

Однією з гострих проблем, яка стоїть на сьогодні – це захист прав українських дітей за кордоном. Лідія Ізовітова наголосила, що є дуже прикрі приклади в ювенальній юстиції європейських колег, коли дітей відбирають у матерів і повернути їх практично неможливо. Українські адвокати, які зараз знаходяться за кордоном, знають про існуючу проблему і намагаються загострити увагу до неї, не маючи можливості практикувати за кордоном.

Лідія Ізовітова закликала європейських колег привернути увагу до проблеми повернення дітей матерям за кордоном. Вона також повідомила, що НААУ планує звернутися з цього приводу до Ради адвокатів і юридичних товариств Європи (CCBE) для надання єдиних рекомендацій.

Що стосуються проблеми депортованих до рф дітей, українські адвокати готові надавати всіляку правову підтримку таким дітям та їх сім’ям.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Державна архівна служба України презентує унікальний документ Національного архівного фонду: Гр...

Прочитайте повну статтю

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь