Наближаємо перемогу разом: внесок фахівців Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області
Повномасштабне збройне вторгнення росії в Україну, що почалося 24 лютого 2022 року, триває вже 1000 днів. За цей час змінився не тільки політичний та економічний ландшафт країни, але й суттєво вплинув на життя кожного українця. Однак на тлі військових дій, руйнувань і страждань проявився надзвичайний людський потенціал — волонтерський рух, який став опорою і підтримкою фронту.
Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області серед тих, хто мобілізувалися і активно долучилися до допомоги армії з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну. Хтось – донатами, хтось – здачею крові. Адже наявність крові має вирішальне значення для підтримки української армії, особливо в умовах війни.
Волонтери стали фундаментом для військових і цивільних, заповнюючи прогалини в забезпеченні. Їхня допомога проявляється на всіх рівнях: від збору коштів на військову амуніцію, закупівлі медикаментів і продовольства до підтримки внутрішньо переміщених осіб.
Незважаючи на всі складнощі воєнного часу, начальниця Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Яніна Аранчій з початком війни забезпечувала безперебійну роботу трьох областей, в яких проходить лінія фронту: Сумської, Харківської, Чернігівської, у напрямку фітосанітарної безпеки в частині проведення відповідних лабораторних досліджень зернових та видачі фітосанітарних, карантинних сертифікатів, оформлення справ в «Єдиному вікні для міжнародної торгівлі». А також, в напрямку реєстрації сільськогосподарської техніки забезпечували роботу Головних Управлінь Держпродспоживслужби в Миколаївської, Запорізької, Харківської областей, в зв’язку з закритим Державним реєстром обтяжень рухомого майна в даних областях.
Яніна Аранчій внесла вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Полтавської області. Активно співпрацює з підлеглими, колегами, громадськістю, виховує правильну організаційну культуру державної установи, непохитну віру в міць та розвиток державного устрою України. Для підтримки Збройних Сил Оборони України Головне Управління Держпродспоживслужби в Полтавській області передало шість автомобілів та три приміщення. Спільно з Полтавською обласною радою організовано придбання форменого одягу, взуття, бронежилетів, медикаментів, рацій, телевізорів, тепловізорів, дронів, БПЛА українського виробництва «Лелека-100», генератори, автівок.
Яніна Аранчій за допомогу та сприянні силам оборони України, високий патріотизм, особисту активність у волонтерському русі на підтримку Збройних Сил України під час повномасштабної війни заслужено нагороджена Вітальним листом Голови Верховної ради України з врученням нагрудного знаку «Гордість і слава України»(2023 р.), Подякою Міністерства оборони України, Військової частини А 7044 (2023 р.). За підтримку ветеранів
силових підрозділів, інвалідів війни та учасників бойових дій відзначена Почесною грамотою ГО «Спілка ветеранів, інвалідів та учасників бойових дій спецпідрозділів МВС України в Полтавській області (2022 р.). За допомогу Силам Оборони України отримала міністерську відзнаку «За сприяння в допомозі Збройним силам України».
З початком війни на Сході України у 2014 році Володимир Барчук, начальник Кременчуцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області також відчув гостру потребу бути частиною змін, активно долучившись до соціально-волонтерської діяльності. Всі роки АТО відправляв суттєву гуманітарну допомогу в зону бойових дій.
За час керівництва Володимира Барчука Головне управління плідно співпрацює з органами державної влади, місцевого самоврядування, закладами освіти, суб’єктами господарювання, а також європейського проєкту «U-LEAD», USAID «ГОВЕРЛА», представників громадських організацій. За допомогу Силам Оборони України отримав міністерську відзнаку «За сприяння в допомозі Збройним силам України», «Відзнаку начальника ВМКЦ», «За благодійну діяльність» нагороджений відзнакою Української секції Міжнародної поліцейської асоціації «За благодійну діяльність», Подякою військової частини А4467 Міністерства оборони України (2024 р.).
Серед тих, хто активно допомагає українській армії і Юрій Першін, в.о. заступника начальника Головного управління Держпродспожислужби в Полтавській області і Іван Климась, начальник Управління безпечності харчових продуктів і ветеринарної медицини. Вони своєю роботою і підтримкою роблять вагомий внесок у справу перемоги.
Як волонтер Олена Тандур, головний спеціаліст Служби почала допомагати армії ще 2014 року, коли росія почала окупацію Криму та Донецька. Підтримувала різні громадські ініціативи, проєкти. Наразі співпрацює із ЗСУ, МВС, МНС, Мінветеранів та іншими. Спершу допомагала їжею, медикаментами, в коротких паузах між роботою. З часом почала постачати броню, екіпірування, забезпечувати підрозділи вже дронами, високоточною технікою, обладнанням для командних пунктів. Після 24 лютого 2022 року відразу розширила свою діяльність і відкрила мілітарний штаб, де можна допомогти військовим, та гуманітарний штаб для допомоги цивільним. Перший хостел в Полтавській області для ВПО. Допомогу особисто доставляла від Сумщини до Миколаївщини. Олена співпрацює з центром «вікно в Америку», де бере участь в грантових програмах спрямованих на допомогу Силам Оборони України. Окремим напрямком діяльності стали грантові проєкти. За самовіддану працю й високий професіоналізм, волонтерську діяльність, створення першого хостелу в м. Карлівка Полтавської області для внутрішньо переміщених осіб, нагороджена Орденом Верховної ради України «Берегиня» (2023 р.). За допомогу Силам Оборони України отримала міністерську відзнаку «За сприяння в допомозі Збройним силам України»: «Відзнака начальника ВМКЦ Пн-Сх Регіону» (2022 р.).
З перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну до волонтерської діяльності долучився і Тарас Шкварко, провідний спеціаліст Відділу реєстрації сільськогосподарської техніки Держпродспоживслужби Полтавщини. На своєму власному
мікроавтобусі Sprinter на 20 місць став евакуювати людей з Кременчука, Полтави, Харкова та інших міст, які піддавалися обстрілам. Тарас вивозив людей у безпечніші місця в Україні: до Львова, Вінниці, Умані, а також на кордон. Крім того, доправляв переселенців з небезпечних регіонів до гуртожитків на Полтавщині. Його ініціатива стала надійною підтримкою для багатьох сімей, які рятувалися від війни. Волонтерська праця Тараса, його відданість та готовність допомогти показали справжню силу єдності українців у найскладніший час.
Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області разом з Держпродспоживслужбою, Регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби в Полтавській області і Полтавською обласною державною лікарнею ветеринарної медицини не залишилися осторонь і перерахували на підтримку лікарні НДСЛ «Охматдит» МОЗ України 300 тисяч гривень. Допомагають чим можуть – донатять на потреби ЗСУ, здають кров, рятують тварин з «гарячих» точок, волонтерять без зайвого розголосу, не оголошуючи про свою діяльність.
За допомогу і сприяння 91 – му окремому Охтирському полку підтримки, колектив Головного Управління Держпродспоживслужби в Полтавській області отримав почесну Подяку. Одержати Подяку від військової частини — це особливе визнання, яке гріє серце й наповнює гордістю. На ній — чіткі й прості слова, але кожне з них наче вписане від імені всіх бійців. Вони висловлюють глибоку повагу, дякуючи за підтримку та відданість. Така Подяка стає не просто папером — вона стає символом того, що допомога дійсно досягає тих, кому вона потрібна, і що навіть найменший внесок важливий у спільній боротьбі.
1000 днів війни показали силу та згуртованість українського народу. Волонтерський рух продовжує відігравати ключову роль у підтримці України на шляху до перемоги, забезпечуючи фронт усім необхідним і надаючи незамінну допомогу мирним громадянам.