Національна асоціація адвокатів України взяла участь у панельній дискусії з питань судової реформи, організованій посольствами Німеччини, Литви та України


Березень 31
09:09 2023

28 березня 2023 року Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій представив Національну асоціацію адвокатів України (НААУ) на робочому сніданку та панельній дискусії «Відбудова України: Реформа правосуддя та верховенство права». Захід, організований посольствами Німеччини, Литви та України, відбувся у Посольстві Німеччини у Вашингтоні (округ Колумбія).

Про важливість та необхідність судової реформи в Україні у процесі її інтеграції до ЄС йшлося у виступах Посла ФРН в США Емілі Хабер, Посла України в США Оксани Маркарової, Державного секретаря Федерального міністерства юстиції Німеччини Анжеліки Шлунк.

У панельній дискусії, яку модерувала Елізабет Андерсен, виконавчий директор проекту «Світове правосуддя», взяли участь експерти: Валентин Гвоздій - Національна асоціація адвокатів України, Скотт Карлсон - Американська асоціація юристів, Габія Грігайте-Даугірде - заступник Міністра юстиції Литовської Республіки та Вероніка Хоррер з Федеральної адвокатури Німеччини. Учасники заходу наголошували на необхідності продовження діалогу та співпраці між національними та міжнародними суб'єктами, а також приватним та державним секторами в процесі реформування системи правосуддя.

Особливу увагу під час конференції було приділено питанню ролі адвокатури у забезпеченні верховенства права, включаючи надання захисту обвинуваченим у вчиненні воєнних злочинів, злочинів проти людяності, геноциду та злочинів проти держави Україна під час війни. Незважаючи на воєнний стан, Україна як правова держава, повинна забезпечити право на захист, що є одним з ключових прав людини.

Під час виступу Валентин Гвоздій наголосив на неприпустимості будь-якого тиску на адвокатуру.

Виняткове значення у контексті забезпечення верховенства права, особливо під час війни, має співпраця між представниками адвокатур різних держав. Саме тому участь у заході  представників німецької, американської та української асоціацій адвокатів має надзвичайно важливе значення та слугуватиме імпульсом для подальшого поглиблення взаємодії адвокатської спільноти задля подолання викликів війни та забезпечення верховенства права в повоєнний період.

Сьогоднішня дискусія підтвердила головні ідеї минулорічної Конференції з питань реформ в Україні в Лугано (Швейцарія), де міжнародна донорська спільнота схвалила принципи скоординованого підходу до процесу відновлення України. Панельна дискусія стала ще одним кроком на шляху до зміцнення демократії та верховенства права в Україні. Вона підкреслила постійні зусилля Національної асоціації адвокатів України та інших зацікавлених сторін у цій важливій справі.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Постраждали цивільні громадяни: поліція працює на місці ранкових ударів по Харківщині

Прочитайте повну статтю

Крокуючи на риболовлю – дотримуйтесь норм вилову водних біоресурсів

Прочитайте повну статтю

Знищення ворожих укриттів – нічна робота «Вампіра» на Сіверському напрямку

Прочитайте повну статтю

Мінфін, Мінекономіки та Мінінфраструктури напрацьовують підходи щодо формування єдиного пріорит...

Прочитайте повну статтю

За матеріалами ДБР суд вчергове арештував яхту Медведчука «ROYAL ROMANCE»

Прочитайте повну статтю

Дійшли тільки до Тиси. На Закарпатті затримали 9 чоловіків призовного віку, одному викликали «ш...

Прочитайте повну статтю

Сергій Марченко: Бюджетна підтримка від Японії сягає $6,3 млрд з лютого 2022 року, із яких майж...

Прочитайте повну статтю

Схвалено рекомендації для розбудови безбар’єрної фінансової системи

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь