Національній службі здоров’я України - 7 років


Березень 31
12:01 2025

«У кінці березня 2018 року стартувала медична реформа: створена НСЗУ та запрацювала електронна система охорони здоров’я. Завдяки медичній реформі, центром якої залишається НСЗУ, нашій країні вдалося пройти складні випробування пандемією та повномасштабною війною, забезпечити стабільну роботу галузі. І це, на мою думку, одне із головних досягнень реформи, - зазначив Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

НСЗУ адмініструє та фінансує роботу всієї медичної галузі. Тому я називаю службу міністерством фінансів у сфері охорони здоров’я. Програма медичних гарантій - основний інструмент НСЗУ. ПМГ регулярно адаптується під виклики часу та потреби пацієнтів, розширює послуги в усіх напрямах медичної допомоги. У 2020 році, коли ПМГ почала діяти у повному обсязі, діяв 31 пакет послуг, у 2025 – 44 пакети.

Починаючи з 2019 року, команді Президента майже щороку вдавалося значно збільшувати фінансування сфери охорони здоров’я. У 2019 році на ПМГ виділили 18,6 млрд грн, у 2020 – 94,7 млрд грн, у 2021 році – 126 млрд грн, у 2022 році – 157,3 млрд грн. На цей рік у бюджеті на фінансування ПМГ передбачено рекордні 175,5 млрд грн. Залучення більших коштів в медицину дозволило підняти заробітну платню медичним працівникам, закупити нове медичне обладнання та поступово переходити на сучасні стандарти надання медичних послуг.

Разом зі створенням НСЗУ розпочала роботу електронна система охорони здоров’я, одна із найбільших ІТ-систем в Україні. Якщо у 2019 році через ЕСОЗ оформлювалися лише е-рецепти на ліки за програмою «Доступні ліки», то у 2025 році оформлюються електронні декларації, виписуються направлення на аналізи та обстеження, електронні рецепти, зокрема на програму «Доступні ліки», медичні висновки про народження дитини, лікарняні. У системі зареєстровано понад 35 млн пацієнтів, більше 355 тис. медичних працівників, понад 17 тис. медичних закладів.

Також НСЗУ адмініструє урядову програму «Доступні ліки», завдяки якій, люди із хронічними захворюваннями мають доступ до життєво необхідних ліків, які потрібно приймати протягом усього життя. Що особливо важливо в умовах повномасштабної війни. Якщо у 2019 році за нею виписувалися 258 найменувань препаратів, то зараз – 668. Програмою скористалися понад 5 млн пацієнтів, а кількість аптек, що беруть участь у «Доступних ліках», збільшилася з 8 тис. у 2019 році до 15 тис. цьогоріч», - додав Михайло Радуцький.

Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування подякував колективу НСЗУ за ефективну роботу та привітав колектив НСЗУ із семиріччям.

Ви зробили важливі кроки для реалізації медичної реформи в Україні, а головне - для того, щоб поступово перевести українську медицину на європейські стандарти надання медичної допомоги».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Україна отримає €16,7 млн на євроінтеграцію: ЄС, Данія, Литва та Швеція запустили Програму Ukra...

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп’ятий подякував французьким партнерам за всебічну підтримку МВС у проведенні гуманіт...

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Родини військовополонених та зниклих безвісти повинні отримувати всебічну безпер...

Прочитайте повну статтю

Голова АРМА провела робочу зустріч із керівництвом НЦБ Інтерполу в Україні: у фокусі — посиленн...

Прочитайте повну статтю

До однієї небанківської фінансової установи застосовано захід впливу

Прочитайте повну статтю

Президент Володимир Зеленський, керівництво Верховної Ради України та її Апарату разом з європе...

Прочитайте повну статтю

Держгеонадра провели четверті аукціони в 2025 році

Прочитайте повну статтю

Державні підприємства у сфері управління Міністерства юстиції продемонстрували позитивні фінанс...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь