Президент Володимир Зеленський, керівництво Верховної Ради України та її Апарату разом з європейськими парламентарями взяли участь у Бучанському Саміті 2025, де лідери Європи висловили підтримку Україні та вшанували пам’ять жертв трагедії


Квітень 01
21:00 2025

Бучанський Саміт 2025, що відбувся під головуванням Спікера українського Парламенту Руслана Стефанчука, став важливим майданчиком для аналізу наслідків злочинів російських військ та наголосу на необхідності справедливості для жертв. Окрім керівництва українського Парламенту участь у заході взяли Президент Володимир Зеленський, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль та 19 парламентарів Європи, які за підсумками Саміту прийняли Спільну заяву, що підтверджує спільне прагнення підтримки України на шляху до відновлення та боротьби за справедливість.

Бучанський Саміт 2025 - це важлива подія для України та Європи, в якій взяли участь спікери та віце-спікери парламентів Бельгії, Великої Британії, Данії, Естонії, Ісландії, Іспанії, Латвії, Литви, Люксембургу, Норвегії, Польщі, Португалії, Словенії, Фінляндії, Хорватії, Чехії, Швеції, а також представники Європейського парламенту.

Перед початком Бучанського Саміту 2025, Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук разом із головами парламентів європейських держав вшанували пам’ять жертв трагедії, кожного мирного мешканця Бучі, чиє життя було обірване внаслідок злочинів російських окупантів.

«Ми не пробачимо російських злочинів та всієї цієї війни, бо пробачити – це означало б погодитися, що така система, як теперішня російська, нібито має право на існування та на розширення за рахунок інших народів – система, яка харчується людьми», – заявив Володимир Зеленський. Президент наголосив, що потрібне дієве міжнародне право, щоб гарантувати українцям і всім європейцям захист від таких загроз. Має бути забезпечена справедливість, щоб зло не множилося, й потрібні тиск та санкції проти росії, щоб війна та знущання не розширювалися.

Європейські парламентарі виступили з рішучою підтримкою України на її шляху до тривалого та справедливого миру. Віце-президент Європейського Парламенту Мартін Гойсік, виступаючи на Саміті, заявив, що росія повинна бути притягнута до відповідальності за скоєні злочини під час агресії проти України. Також Віце-президент Європейського Парламенту закликав до створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії та заявив, що майбутнє України - в Європейському Союзі. «Мир без правосуддя не є справжнім миром. Жертви російської різанини в Бучі є нагадуванням про це. Європарламент від початку російської агресії закликає до справедливого розслідування та покарання воєнних злочинів та злочинів проти людяності», - зазначив Мартін Гойсік.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час свого виступу зазначив, що злочини росії задокументовані, і Україна продовжує наполягати на притягненні до кримінальної відповідальності всіх злочинців, а також фінансової відповідальності росії через конфіскацію її заморожених активів, адже вони повинні бути спрямовані на відновлення зруйнованих інфраструктур і житла. «Рани Бучі ніколи не загояться до кінця, так само як і рани Маріуполя, Ізюма, Оленівки, Краматорська. Ми пам'ятаємо про жертви російського терору. Ми шануємо героїв-визволителів. Ми робимо все, щоб ворог відповів і заплатив за скоєні лиходійства», - наголосив Денис Шмигаль.

Спікер Палати громад Великої Британії сер Ліндсі Гойл зазначив: «Це не лише питання України – це питання миру в усій Європі. Ми всі хочемо бачити припинення вогню, але воно має бути стійким і реальним, а не просто передишкою для агресора. Українці мають право на свою землю, на мир і на демократично обраний уряд». Він також підкреслив, що російські війська продовжують наступ на українських територіях, навіть коли агресор заявляє про перемир'я, що лише поглиблює загрозу для всієї Європи.

У своєму завершальному слові Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук подякував європейським країнам за незмінну підтримку та солідарність, висловивши вдячність за участь у Бучанському Саміті. Спікер українського Парламенту підкреслив важливість прийняття Спільної заяви, яка є знаком єдності та рішучості міжнародної спільноти у підтримці України. «Цей документ — це заклик до єдності і торжества справедливості!» — зазначив Руслан Стефанчук, наголошуючи, що саме така єдність є запорукою досягнення справедливого миру. Спільна заява, яку прийняли учасники Саміту, консолідує принципи і цілі, підтверджуючи готовність міжнародного співтовариства стояти на боці України до закінчення війни та відновлення справедливості.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Як відновити втрачений військовий квиток: покрокова інструкція від Мінʼюсту

Прочитайте повну статтю

Херсонщина: через ворожі атаки поранено трьох людей

Прочитайте повну статтю

У Львові, Миколаєві, Вінниці та Харкові сьогодні розпочали роботу Центри підтримки родин військ...

Прочитайте повну статтю

Зруйновані будинки та вбиті й поранені мирні жителі – рф продовжує тероризувати Донеччину

Прочитайте повну статтю

Комунікація із ветеран(к)ами – яка вона? Відео-інструкція МВС №1

Прочитайте повну статтю

З початку повномасштабного вторгнення ДСНС України знешкодила понад 565 тисяч вибухонебезпечних...

Прочитайте повну статтю

Як ідентифікувати пряму рекламу?

Прочитайте повну статтю

​Рада суддів України оголошує про початок проведення добору на посаду члена Експертної ради

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь