НАДС та ООН Жінки спільно працюють над інтеграцією ґендерної складової у систему державної служби
Упродовж 2024 року реалізовано низку проєктів щодо посилення інституційної спроможності публічної служби та впровадження принципів прав людини, недискримінації та протидії нерівності. Про це зазначила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина під час зустрічі Консультативного комітету проєкту ООН Жінки «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні».
Зокрема, за підтримки ООН Жінки розроблено низку програм підвищення кваліфікації:
• «Гендерно орієнтований підхід в бюджетному процесі від аналізу до впровадження», спрямовану на підвищення обізнаності публічних службовців про гендерно орієнтоване бюджетування та зміст основних етапів проведення гендерного аналізу бюджетної програми; • «Інтеграція гендерного підходу в процес формування політики» для працівників Мін'юсту України;
• дві програми підвищення кваліфікації в контексті європейських зобов’язань України, запланованих на 2025 рік.
Успішно продовжується навчання за онлайн-курсом «Виявлення та реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та надання допомоги постраждалим». Упродовж року 2890 осіб отримали сертифікати про проходження навчання. А навчання за онлайн-курсом «Запобігання та протидія сексуальним домаганням на робочому місці» завершили 4132 осіб.
Втім, спільна робота не обмежується розробкою навчальних курсів. Так, у рамках Літньої школи спільно з ООН Жінки підготовлено 20 тренерів та тренерок з питань гендерно орієнтованого бюджетування. Серед них представники й представниці органів державної влади, місцевого самоврядування та закладів вищої освіти з різних областей України.
Важливим спільним напрацюванням є серіал «Українські герої та героїні: від минулого до сьогодення». Це десять серій, що представляють постаті видатних особистостей від Княжої доби до Незалежності. Серіал доступний до перегляду на YouTube каналі НАДС.
Наталія Алюшина відзначила також, що ООН Жінки є надійним партнером в організації різноманітних комунікаційних заходів. Зокрема Рішельє-форуму публічної служби та Всеукраїнського конкурсу творчих робіт серед молоді.
Серед пріоритетних напрямів співпраці Голова НАДС відзначила реалізацію менторських програм в публічному управлінні, навчання з ґендерно орієнтованого бюджетування та гендерного мейнстрімінгу у процесі вступу до ЄС, підготовку та реалізацію тренінгових програм, організацію спільних комунікативних заходів.