Українські громади стали більш енергоефективними: підсумки восьмирічної співпраці Держенергоефективності та проєкту ГЕФ/ПРООН


Грудень 18
18:07 2024

Фінальна конференція проєкту ГЕФ/ПРООН «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО», яка відбулася наприкінці листопада цього року, стала символічним фіналом і підсумком восьмирічної плідної співпраці між командами Проєкту, Держенергоефективності та іншими стейкхолдерами.   За цей час спільними зусиллями було впроваджено десятки інноваційних рішень для енергоефективної трансформації українських громад, розроблено практичні інструменти та напрацьовано підходи для розвитку ринку енергосервісних контрактів, зроблено суттєвий поштовх для розвитку енергоменеджменту і енергоаудиту, підвищення професійної компетенції місцевих енергоменеджерів, а також реалізовано серію проектів із збільшення використання енергії з відновлюваних джерел в муніципальних та громадських будівлях. Вже сьогодні ці напрацювання успішно працюють на користь наших громад і допомагатимуть в майбутньому зміцнювати їх енергонезалежність.   Перший заступник Голови Держенергоефективності Марія Малая, виступаючи на фінальній конференції, підкреслила важливість багаторічної співпраці з проєктом ГЕФ/ПРООН. Вона наголосила: «Ця партнерська взаємодія стала ключовою для запровадження і розбудови механізму ЕСКО в Україні, впровадження передових практик енергоефективності на місцевому рівні».   Марія Малая подякувала всій команді Проєкту на чолі з Анною Жовтенко за плідне партнерство, наполегливу працю, інноваційний підхід та суттєвий внесок у розвиток сфери енергоефективності та популяризацію кращих енергоощадних практик, які сьогодні заклали фундамент для прискорення енергоефективної модернізації інфраструктури громад.   За вісім років плідної роботи проєкту ГЕФ/ПРООН та Держенергоефективності вдалося досягти масштабних результатів для розвитку сфери енергоефективності та реалізації енергоефективних проектів в різних регіонах України. Головні досягнення:   Сприяння у розробці законодавчої бази:

  Підтримка запровадження інноваційних фінансових механізмів:

  Технічна підтримка громад у впровадженні енергоефективних заходів:

  Проведення навчань та просвітництво:

Розвиток ринку ЕСКО та реалізація серії пілотних ЕСКО-проєктів:

  Масштабування проектів відновлюваної енергетики

  Загалом за рахунок 53 ЕКСО-пілотів, реалізованих у 2019 році за підтримки Проєкту, було збережено понад 24 тис. МВт*год енергії та зменшено викиди CO₂ на понад 69 тис. тон. за останні 5 років.   Ці досягнення ще раз підтверджують важливість впровадження енергоефективних стратегій, розбудови розподіленої генерації та прискорення «зеленого» переходу, що стало предметом обговорення під час підсумкової конференції.   Заступник Голови Держенергоефективності Віктор Білько наголосив, що сьогодні енергетичний менеджмент став не лише технічним інструментом, а й стратегічним підходом до ефективного управління енергоресурсами в будівлях, на підприємтвах та в громадах.   Про значення цифровізації у цій сфері говорив Володимир Коротков, заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Він зазначив, що цифрові інструменти — це не лише виклик, але й потужний ресурс для розвитку громад.   «Використання сучасних технологій для моніторингу та аналізу енергоспоживання дозволяє громадам швидко виявляти проблеми, оптимізувати витрати та реагувати на виклики. Я закликаю всіх, хто має відношення до управління енергоресурсами, зосередитися на створенні систем енергоменеджменту, впроваджувати сучасні інструменти цифровізації та інвестувати в енергетичну ефективність», – додав Володимир Коротков.   Голова АТ «Фонду декарбонізації України» Олеся Міщенко детально розповіла про діяльність Фонду, створення якого підтримав проєкт ГЕФ/ПРООН. Вона зазначила, що Фонд став дієвим механізмом для реалізації проєктів, спрямованих на впровадження енергоефективних технологій у громадах. За кілька місяців роботи було видано шість здешевлених кредитів для реалізації енергоефективних заходів у різних регіонах України, включаючи їх впровадження за ЕСКО-механізмом, над яким працював проєкт ГЕФ/ПРООН спільно з Держенергоефективності.   Фінальна конференція проєкту ГЕФ/ПРООН «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО» стала яскравим прикладом успішної співпраці. Захід підкреслив ключову роль партнерства між Держенергоефективністі та Проєктом для досягнення вагомих спільних результатів.   Всією командою Держенергоефективності дякуємо проєкту ГЕФ/ПРООН за вагому підтримку, яка дозволила розробити ефективні інструменти та розкрити значний потенціал енергоефективності українських громад! Завдяки цій співпраці громади України змогли впроваджувати енергоефективні рішення, оптимізувати витрати на енергоносії та залучати інвестиції, закладаючи надійний фундамент для сталого розвитку країни!  

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Оновлено вимоги до інформування аудиторами Національного банку про виявлені порушення

Прочитайте повну статтю

На Прикарпатті відбулася робоча зустріч психологів МВС у межах проєкту «Пункту психологічних пр...

Прочитайте повну статтю

В Офісі протимінної діяльності фахівці ДСНС провели заняття для ветеранів ЗСУ щодо специфіки ме...

Прочитайте повну статтю

Нацгвардія отримала новітні системи, які посилять захист від ракетних та дронових атак ворога

Прочитайте повну статтю

Перша заступниця Голови Державної міграційної служби розповіла про деталі отримання множинного...

Прочитайте повну статтю

Завдання директора школи у ІІ півріччі 2024/2025 навчального року

Прочитайте повну статтю

Українські громади стали більш енергоефективними: підсумки восьмирічної співпраці Держенергоефе...

Прочитайте повну статтю

Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності конкретизують, - проект

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь