Налагодження партнерських відносин і поширення досвіду стабільної роботи митниці під час війни: українська делегація взяла участь у Сесіях Ради митного співробітництва, що відбулись у Всесвітній митній організації
Завершились 143/144 Сесії Ради митного співробітництва, які щорічно проходять у Брюсселі (Королівство Бельгія). Делегацію України очолив заступник Голови Державної митної служби України Владислав Суворов. Під час Сесій обговорювались важливі питання міжнародного митного співробітництва, зокрема План модернізації Всесвітньої митної організації.
Галерея
За результатами заслуховування звіту Генерального секретаря ВМО українська делегація наголосила на необхідності концентрації зусиль ВМО на розвитку нових технологій, цифровізації митних процедур, а також обміні митними даним (information exchange and data sharing). Під час виступу представник української митниці подякував секретаріату ВМО та Норвегії (як донору) за долучення Держмитслужби до програми з протидії корупції та сприяння доброчесності у митній сфері (А-СІР).
Окремо на Раді розглядався План модернізації Всесвітньої митної організації, який за результатами обговорення було погоджено на Сесіях разом з пропозиціями щодо зміни штатної структури ВМО та порядком призначення директорів ключових департаментів.
Також Україна підтримала проєкт резолюції, підготовлений Австралією щодо стійкості бізнесу в період нестабільності, яким закликається до поглибленої співпраці митниці та економічних операторів.
Окремим пунктом порядку денного за пропозицією України було включено «Досвід України у неперервності діяльності». Під час доповіді голова української делегації сконцентрувався на руйнівному впливі агресії на українську митницю та економічних операторів, повідомив членів Ради про першочергові заходи, що вживались для забезпечення стабільного функціонування, а також поінформував про наслідки обстрілів енергетичної інфраструктури.
Крім того, українська делегація підкреслила, що триваюча агресія та постійні обстріли, зокрема портової інфраструктури, є порушенням висновків Ради, прийнятих у 2022 році, та можуть розцінюватись як неповага рф до Ради.
Українська сторона запропонувала спільно з митними адміністраціями інших країн, які стикаються з конфліктними ситуаціями, підготувати рекомендації щодо порядку дій митниць під час війни, а також оновити план заходів активності «Крихкі кордони та конфліктні ситуації».
Виступ України та пропозиції знайшли підтримку у Сполученого Королівства, Ісландії, Норвегії, Європейського Союзу та країн-членів, Нової Зеландії, Сполучених Штатів Америки, Бельгії, Нігерії, Канади, Японії, Польщі, Німеччини, Південно-Африканської Республіки та Швеції.
Крім того, на полях сесій Ради українська делегація провела низку двостронніх зустрічей з делегаціями Словаччини, Молдови, ЄС, Німеччини, Польщі, Нігерії, Норвегії, Угорщини, Великобританії, США та Японії. За результатами цих зустрічей досягнуто ряду домовленостей, зокрема, щодо подальшого розвитку автоматизованого обміну інформацією, підписання двосторонніх меморандумів про функціонування систем попереднього повідомлено про виникнення надзвичайних ситуацій, проведення тренінгів для українських митників, організації зустрічі з розвитку та посилення спроможностей підрозділів внутрішньої безпеки.