НАЗК планує удосконалити реєстр звітів політичних партій POLITDATA та підвищити рівень цифровізації в країні


Травень 08
18:15 2023

Україна продовжує діджиталізувати державні процеси, впевнено рухаючись до світового лідерства у цій сфері. Саме тому, НАЗК вже має низку ІТ – інструментів, таких як найбільший Реєстр декларацій у світі та Реєстр звітності політичних партій, який регулярно оновлюється та не має аналогів. Діджиталізація є пріоритетом в роботі Агентства, саме тому маємо створювати нові, ефективні інструменти із запобігання корупції та удосконалювати вже існуючі. Про це зазначив Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков під час зустрічі з Головним виконавчим директором Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) Ентоні Бенбері та іншими представниками IFES.

“Незважаючи на те, що політичні партії вже три роки як не зобов’язані подавати фінансові звіти, спочатку через COVID-19, а потім через повномасштабне вторгнення рф, НАЗК все одно прагне покращити цей процес. Портал POLITDATA завдяки своїй іноваційності та інклюзивності дозволив зменшити навантаження на представників партій та забезпечити відкритість даних фінансової звітності політичних партій для громадськості. Ми вже ділимось досвідом з іншими країнами, які хочуть створити подібний інструмент, і можемо зробити його ще кращим. НАЗК вже має напрацювання, які дозволять вивести прозорість звітування політпартій на новий рівень”, – підкреслив Голова НАЗК.

Реєстр вже включає в себе інформацію про 136 політичних партій та 3480 регіональних відділень. Зокрема, Реєстр проводить автоматичну звірку з 18 державними реєстрами та базами даних.

“Ми акцентуємо увагу на цифровізації, адже вона є одним із напрямків ухваленої парламентом Антикорупційної Стратегії та затвердженої урядом Програми (ДАП) з її виконання, що включає в себе впровадження і модернізацію 63 цифрових продуктів для підвищення прозорості та відкриття даних як основи для мінімізації корупційних ризиків у діяльності органів влади. Діджиталізація вплине і на прозорість політичної системи в Україні через відновлення фінансової звітності політичних партій. Без цього неможливо побудувати демократичну державу, так само, як перевірити, чи фінансує росія окремі політичні партії в Україні. Це є критично важливим в умовах війни. Ми сподіваємось, що парламент наблизиться до вирішення цього питання вже найближчим часом, оскільки це є не тільки показником для довіри суспільства, але й для довіри наших міжнародних партнерів”, – додав Олександр Новіков.

Президент і Головний виконавчий директор IFES Ентоні Бенбері відзначив прогрес України у прозорості звітування політпартій після створення реєстру POLITDATA та підкреслив важливість відновлення звітування.

«Ще до повномасштабної війни НАЗК досягнуло значного прогресу у прозорості звітування партій завдяки електронному реєстру POLITDATA. Зараз же я вражений злагодженою роботою НАЗК та його керівництва в умовах воєнного стану, а також майбутніми планами НАЗК щодо трансформації боротьби з корупцією завдяки цифровізації», – зазначив Ентоні Бенбері.

НАЗК та IFES домовились про подальше посилення співпраці в сфері прозорості звітності політичних фінансів, діджиталізації антикорупційних процесів, а також напрямку просвіти, як основного інструменту розбудови доброчесності та демократії.

Посилання скопійовано

Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Голова Держрибагентства з робочим візитом відвідав Житомирську область

Прочитайте повну статтю

Урядом приведено у відповідність процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб...

Прочитайте повну статтю

Між болем і порятунком: як працюють гвардійські медики в стабілізаційних пунктах

Прочитайте повну статтю

Керівництво Верховної Ради України на чолі з Головою Русланом Стефанчуком провело зустріч із де...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив про результати пленарного засідання 14...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України на пленарному засіданні 9 січня прийняла три Закони, два законопроекти і...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла Закон щодо посилення деяких гарантій діяльності медіа, журналіст...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект щодо зміни найменування місцевих загальни...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь