НАЗК та Нацрада з питань телебачення і радіомовлення співпрацюватимуть у напрямі посилення санкцій проти російських пропагандистів
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення уклали Меморандум про співпрацю для формування та обміну інформацією у сфері державної санкційної політики. Відтепер ще більше російських пропагандистів та їхніх посібників з інших країн мають потрапити під санкції за свою участь у розв’язанні та веденні війни росії проти України.
“Росія десятиліттями нарощувала свій медійно-пропагандистський потенціал, так само як і військовий. Це не обмежується лише медіа та блогерами. Рф має своїх агентів по всьому світу та витрачає на це сотні мільйонів доларів, наприклад, це так звані “експерти” у західних медіа, які неприховано транслюють російські наративи на західну аудиторію. Пропагандисти, які працюють на агресора — це люди, які напряму беруть участь у цій війні. Одним із ефективних інструментів тиску на агресора є санкції. Саме тому НАЗК разом із Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення об’єднують зусилля в санкційній боротьбі проти держави-терориста. Окрім того, що фахівці НАЗК та Нацради проводять аналітичну роботу щодо ідентифікації пропагандистів, матеріали та технічне забезпечення Нацради також можуть допомогти державі сформувати якісну доказову базу й щодо інших потенційних кандидатів на санкції”, — підкреслив очільник НАЗК Олександр Новіков.
Співпраця між відомствами передбачає спільну роботу над формуванням санкційних списків, проведення досліджень та аналізу у сфері державної санкційної політики, проведення спільних заходів, підготовку інформаційних матеріалів. Відповідний меморандум укладено на рік.
«Інформація також є зброєю, яка впливає на мільйони людей», — заначила голова Національної ради Ольга Герасим’юк. — Підписання цього Меморандуму – не просто номінальна історія, а початок плідної співпраці. Ми зацікавлені в організації та проведенні низки спільних публічних заходів, що відображено у нашому Меморандумі. Ми також хочемо, щоб нас не сприймали лише яу орган, що карає.Нам потрібно багато працювати над гуманітарним напрямом. Спільно з НАЗК напрацюємо плани і, сподіваюся, вже цього року проведемо перші спільні заходи».
Нагадаємо, що роль НАЗК у санкційній політиці визначена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Стенфордською міжнародною робочою групою з російських санкцій.