NCTS Фаза 5. Україна успішно завершила всі етапи тестування системи та розпочне її використання з 1 грудня 2023


Листопад 20
15:12 2023

Україна успішно завершила всі етапи тестування системи NCTS Фаза 5, визначені Генеральним директоратом з питань оподаткування та митного союзу Єврокомісії (DG TAXUD) в рамках Conformance Testing (тестування на відповідність вимогам). Таким чином, з 1 грудня 2023 року Україна готова перейти до використання NCTS Фаза 5 – наступної версії електронної транзитної системи NCTS.

«Україна продовжує впевнено доводити спроможність виконати зобов’язання, взяті при вступі до Конвенції про процедуру спільного транзиту, – з 1 грудня 2023 року ми плануємо перейти на застосування NCTS Фаза 5. Попри воєнні дії, ми не лише вклалися в терміни, але й будемо допомагати проходити міжнародне тестування (Mode 3) іншим країнам», - повідомив Владислав Суворов, заступник голови Держмитслужби. 

«Успішне проходження тестів означає, що наша система відповідає вимогам DG TAXUD і пройшла випробування на взаємодію з іншими країнами-учасницями Конвенції», - зазначив Сергій Демченко, директор Департаменту транзитних процедур Держмитслужби.

Як повідомила Аліна Брендак, національний координатор з питань спільного транзиту, зараз продовжується тестування взаємодії нової системи з розробниками брокерського програмного забезпечення. Звернула увагу на те, що NCTS Фаза 5 взаємодіятиме з компаніями саме через брокерський софт, а Портал трейдера, який функціонує наразі, більше використовуватись не буде.

Докладніша інформація – у спеціальному підрозділі «NCTS Фаза 5» розділу «NCTS» на сайті Держмитслужби, Методичних та навчальних матеріалах та в інфографіці .

Як уже повідомлялося, країни-учасниці Конвенції про процедуру спільного транзиту мають перейти на застосування NCTS Фаза 5 у визначений DG TAXUD термін. Готовність України зробити це була однією з головних передумов приєднання до Конвенції. Для цього у червні 2022 EU4PFM разом із Держмитслужбою уклали контракт з Постачальником послуг на розробку цієї системи. Фінансування розробки нової системи здійснювалося в рамках проекту EU4PFM. Підготовчі роботи та власне тестування для переходу на NCTS Фаза 5 тривали з лютого 2023 року.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

2 грудня — Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Прочитайте повну статтю

«Реаніматолог душі та серця», - так називають вінницьку рятувальницю Тетяну Хруленко її колеги

Прочитайте повну статтю

Ірина Мудра: Уряд підтримав ініціативи Мін’юсту щодо Реєстру збитків

Прочитайте повну статтю

Як спілкуватися з людиною, яка опинилася в ситуації насильства?

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Бійці бригади Буревій ліквідували 4 окупантів прямо в їхньому окопі

Прочитайте повну статтю

Справу зловмисника, який вчинив стрілянину та поранив правоохоронця слідчі направили до суду

Прочитайте повну статтю

3 грудня очікується туман та ожеледиця в деяких регіонах України

Прочитайте повну статтю

6 постраждалих, з яких 5 дітей: наслідки отруєння чадним газом і продуктами горіння на Полтавщи...

Прочитайте повну статтю