Небезпека отруєння чадним газом: як вберегтися
В етері телемарафону «Єдині новини» Анатолій Шкарбута, начальник відділу навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях ДСНС України, детально розповів про небезпеку отруєння чадним газом, основні причини отруєнь та способи запобігання цьому небезпечному явищу.
За словами Анатолія Шкарбути, статистика отруєнь чадним газом різко збільшується із настанням холодів, оскільки люди починають більше використовувати і експлуатувати прилади опалення.
«З початку року було зафіксовано понад 1900 пожеж, які спричинили загибель близько 200 осіб, через неправильне використання опалювальних приладів. Лише протягом останнього періоду внаслідок отруєння чадним газом загинуло 14 осіб», - повідомив Анатолій Шкарбута.
Він зазначив, що серед основних причин отруєнь чадним газом є неправильне облаштування камінів, печей та газового опалення та використання електрогенераторів. Симптоми при отруєнні газом – це головний біль, запаморочення, нудота, сонливість, слабкість та втрата свідомості.
Для того щоб вберегтися від цього небезпечного явища, потрібно дотримуватись вимог безпеки, зокрема слідувати рекомендаціям виробників обладнання, правильно встановлювати прилади, залучивши до цього фахових спеціалістів, а також перевіряти справність газових приладів і вентиляційних каналів перед початком опалювального сезону.
«У разі отруєння чадним газом потрібно відкрити вікна і двері та зробити провітрювання приміщення. Обов’язково необхідно покинути будівлю, при цьому евакуювавши всіх інших його мешканців, а далі викликати працівників ДСНС та газової служби», - зауважив Анатолій Шкарбута.
Детальніше у відео.
Департамент комунікації МВС України