Німеччина сприятиме створенню спільної європейської місії з розмінування в Україні


Травень 11
17:54 2022

Про це стало відомо сьогодні, 11 травня, під час онлайн розмови очільника МВС України Дениса Монастирського з Федеральним міністром внутрішніх справ і комплексного територіального розвитку Федеративної Республіки Німеччина Ненсі Фезер. 

Також у зустрічі з української сторони взяла участь заступниця міністра внутрішніх справ Мері Акопян, яка очолює Міжнародний координаційний центр з питань гуманітарного розмінування.

Сторони обговорили перебіг бойових дій в Україні та оборону під час повномасштабної війни рф проти України. Порушили питання, пов’язані наданням технічної та гуманітарної підтримки органам системи МВС, а саме – можливість відправлення в Україну німецьких фахівців і передачі спеціалізованої техніки для розмінування та відновлювальних робіт.

Денис Монастирський окреслив першочергові потреби держави, серед яких  - гуманітарне розмінування деокупованих територій України, надання технічної підтримки та відновлення зруйнованих об’єктів критичної інфраструктури системи МВС. 

«Внаслідок російської агресії сьогодні ми маємо понад тисячу розбитих поліцейських автомобілів, більше 500 - рятувальних машин, понад 250 зруйнованих поліцейських та рятувальних станцій та десятки знищених об’єктів Державної прикордонної служби України, які знаходяться на кордоні з росією та білоруссю. Тому наразі наші зусилля сконцентровані на їх відновленні», - наголосив міністр. 

Крім цього, очільник МВС зазначив, що німецькі фахівці також можуть допомогти українським криміналістам у проведенні експертиз щодо ідентифікації тіл загиблих, які знаходять в деокупованих населених пунктах України.

За рішенням Федерального міністерства внутрішніх справ та комплексного територіального розвитку німецька сторона надасть допомогу МВС України в питаннях ідентифікації тіл загиблих. Вже здійснено перші закупівлі матеріалів для потреб Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України та Національної поліції України для виконання завдань з ідентифікації невстановлених тіл, які виявлені в зоні бойових дій та їх близьких родичів зниклих безвісти.  Глава німецького МВС Ненсі Фезер поінформувала, що на її думку ЄС має створити спільну європейську місію з розмінування в Україні. Вона має намір ініціювати створення такої місії під час зустрічі міністрів внутрішніх справ Європейського Союзу, що відбудеться в червні.

Федеральна міністерка висловила солідарність із Україною, рішуче засудила численні факти порушення РФ міжнародного права і запевнила у непохитній підтримці Німеччиною територіальної цілісності та суверенітету України на тлі військової агресії Росії.

«Ми  з Україною, тому що ви захищаєте наші цінності. Ми спробуємо зробити все від нас залежне для підтримки. На рівні ЄС будемо допомагати вам і надалі», - зазначила Ненсі Фезер. 

Д. Монастирський подякував Ненсі Фезер за її активну позицію щодо підтримки України у протистоянні країні агресору, за надану німецькою стороною гуманітарну допомогу для органів та підрозділів Національної поліції України та Державної служби України з надзвичайної ситуації. 

«Від співпраці наших підрозділів безпосередньо залежить безпека цілісності кордонів Європи. Ми високо цінуємо впроваджені безпрецедентні зміни в європейському законодавстві, що дозволили надати гуманітарну допомогу та прихисток громадянам України, які вимушено залишили батьківщину через російську агресію», - наголосив очільник МВС України.

Департамент комунікації МВС України Фото Миколи Анацького

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Чемпіонат України з ловлі хижої риби спінінгом з човна: захоплюючі змагання та вражаючі результ...

Прочитайте повну статтю

На Волині експосадовця управління ДАБІ засуджено до 5 років позбавлення волі за хабарництво

Прочитайте повну статтю

Воєнні злочини росії та втрати українського спорту – Олексій Хоменко розповів про притягнення п...

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження чергового траншу у 77 млн грн до державного бюджету від управителя...

Прочитайте повну статтю

Працівники АРМА отримали відомчі відзнаки до Дня державного службовця України

Прочитайте повну статтю

Україна підписала Угоду з ЄС щодо залучення 27 млрд євро в рамках Ukraine Facility протягом 202...

Прочитайте повну статтю

Заборонено діяльність політичної партії «НАШ КРАЙ»

Прочитайте повну статтю

Уряд Німеччини передав 41 вантажівку для Державної прикордонної служби

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь