НКЦПФР спільно з учасниками ринку повністю врегулювала діяльність інвестфірм


Грудень 29
11:00 2021

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) розробила комплекс документів, що повністю врегульовують діяльність інвестфірм. Мова йде про ліцензування, вимоги до договорів та діяльності з торгівлі цінними паперами. Відповідні рішення комісіонери прийняли на своєму засіданні 24 грудня 2021 року.

«Це ціла зв’язка документів, що відповідають вимогам часу і точно корелюють один з одним. Учасники ринку довго їх чекали і суттєво сприяли нам в процесі підготовки. Разом ми максимально адаптували європейські норми і принципи під українські реалії і сподіваємось, що пул нормативних актів дасть інвестфірмам більше чіткості та зручності в роботі», – коментує Ярослав Шляхов, член НКЦПФР.

Серед прийнятих регулятором ріщень: – про затвердження Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринках капіталу – діяльності з торгівлі фінансовими інструментами», – про внесення змін до Вимог до договорів, які укладаються під час провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) – діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу, управління цінними паперам, – про внесення змін до Вимог (правил) щодо здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу, управління цінними паперами.

Фахівці регулятора цими документами оновили ліцумови і вимоги до роботи для всіх напрямів торгівлі на ринку капіталу – субброкерської, брокерської, дилерської діяльності, діяльності з управління портфелем фінансових інструментів; інвестиційного консультування, андеррайтингу та/або діяльності з розміщення з наданням гарантії, діяльності з розміщення без надання гарантії.

«Важливо, що врегулювали весь спектр питань – організаційні та операційні вимоги, вимоги до розміру початкового та власного капіталу заявника та ліцензіата, а також порядок його визначення, кваліфікаційні вимоги до працівників, до технічного та програмного забезпечення, розкриття інформації ліцензіатом, порядок подачі документів тощо, – додає комісіонер. – Готуючи документи, ми орієнтувались на максимальний баланс для держави і бізнесу – щоб, з одного боку, спростити доступ на ринок, з іншого – забезпечити адекватні вимоги до капіталу і інвестицій».

Наразі документи представлені на сайті Комісії для публічного обговорення.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Циркулярний регламент: інструмент для раціонального використання рибних ресурсів та впровадженн...

Прочитайте повну статтю

ІІІ Міжнародний саміт з продовольчої безпеки: Україна зміцнює лідерство у боротьбі з глобальним...

Прочитайте повну статтю

Новий імпульс для розвитку гідротехнічної меліорації в Україні: створено Асоціацію організацій...

Прочитайте повну статтю

Суд відкрив провадження у справі про банкрутство ПрАТ "ПРОМСТРАХ"

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Т...

Прочитайте повну статтю

28 листопада Антон Дробович прозвітує за пʼять років роботи на посаді голови УІНП

Прочитайте повну статтю

Укладено Меморандум про взаєморозуміння між Держлікслужбою та Данським агентством з лікарських...

Прочитайте повну статтю

На Хмельниччині розпочато Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства»

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь