Обмін думками з представниками галузі у Федерації роботодавців України
25 січня 2022 року Голова Держрибагентства Артем Ріпенко зустрівся з представниками Федерації роботодавців України, профільних рибопромислових компаній, аквакультурних підприємств та іншими стейкхолдерами.
Обговорили ключові проблеми та напрями державної підтримки рибного господарства України, покращення регуляторного середовища та інші питання.
Учасники зустрічі наголосили, що рибна галузь є однією з найперспективніших з точки зору збільшення виробництва продукції харчування в Україні та її експорту за кордон.
Генеральний директор Федерації Руслан Іллічов зазначив, що роботодавці налаштовані на відкритий фаховий діалог з регулятором та спільне опрацювання ініціатив і проектів, спрямованих на розвиток галузі.
Голова Держрибагентства Артем Ріпенко зі свого боку зазначив, що наразі Держрибагентством вживаються всі можливі заходи, спрямовані на детінізацію галузі, залучення інвестицій на підтримку суб’єктів аквакультури та розвиток марикультури. Також закцентував увагу на важливості відновлення рибопромислового флоту з метою збільшення обсягів добування водних біоресурсів та забезпечення населення корисною рибною продукцією.
«Вважаю, що держава має підтримувати своїх підприємців, що працюють на її продовольчу безпеку. А саме – забезпечити їм стабільні ринки збуту. Наразі з цим – проблема. Морожена рибна продукція з-за кордону не тільки заповнює прилавки магазинів, але і споживається державними установами.
Наша спільна задача – змінити цю структуру споживання в бік продукції вітчизняного виробництва. Вважаю, що державні установи мають забезпечуватися вітчизняною рибною продукцією.
Радий повідомити, що нашу ініціативу підтримав Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко і невдовзі буде скликано міжвідомчу нараду з питань споживання державними замовниками рибної продукції.
Мова йде про забезпечення потреб Збройних сил України, закладів освіти, системи МВС та інших держаних установ. Саме через державне замовлення ми зможемо підняти українське рибництво і аквакультуру, а державні заклади поліпшать свій раціон. Замість імпортного продукту, військові, школярі, поліціанти отримають українську свіжовиловлену рибу.
Питання розвитку аквакультури в цьому процесі є рушійним. І саме над ним наша команда наразі потужно працює у відвертій та прямій комунікації з бізнесом. Саме тому ми відкрили у публічному просторі збір пропозицій для вирішення проблем української аквакультури. Сегментувавши їх вже розробили покроківку їхнього вирішення.
Також працюємо над створенням ефективно функціонуючого реєстру рибогосподарських водних об’єктів України. Адже інвестиції у галузь прийдуть після детінізації. Тоді, коли ми створимо прозорі умови для прибуткової роботи «вбілу». Ми вже розпочали консультації з Держводагентством та Держгеокадастром щодо можливого об’єднання існуючих інформаційних ресурсів та створення такого інтероперабельного реєстру, який би відображав детальну інформацію про всі рибогосподарські водні об’єкти.
Також змінимо з урахуванням європейських вимог недолугу форму звітності «1-А риба», яка наразі не дає підстав для прийняття ефективних рішень. Ситуація відома для багатьох – відсутність відповідальності за неподання такої звітності, або ж за її недостовірне подання. Відповідно багато суб’єктів аквакультури перебувають у чорній, чи сірій зоні. Так далі не буде.
Ще раз звертаюся до суб’єктів аквакультури з проханням бути більш активними та чітко обґрунтувати свої виробничі потреби для отримання відповідної державної підтримки, зокрема, можливості отримання кредитування, зменшення податкового навантаження тощо», - зазначив Артем Ріпенко.