Сенсація

Очільники Мінфіну України та Мінфіну Італії обговорили бюджетну підтримку України у 2025 році


Жовтень 10
12:04 2024

9 жовтня Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся із Міністром економіки та фінансів Джанкарло Джорджетті. Зустріч відбулась у рамках засідання Керівного комітету Української Платформи Донорів у місті Рим, Італія.

Сторони підсумували результати 11-го засідання Керівного комітету Української Платформи Донорів. Цього разу у фокусі уваги – проєкт держбюджету-2025, забезпечення України необхідними ресурсами у наступному році, а також впровадження реформи Управління публічними інвестиціями (PIM).

Міністр фінансів України відзначив особистий внесок Джанкарло Джорджетті у підтримку України, а також подякував Уряду та громадянам Італії за допомогу від початку повномасштабного вторгнення росії. 

“Комплексна допомога Італії разом із захистом інтересів України на міжнародній арені, передусім під час головування Італії у G7, стали потужним внеском у спроможність України протистояти ворогу. Вдячний за розуміння наших потреб та переконаний, що подальша співпраця у програмах, які реалізуються із країнами G7 та ЄС, допоможе забезпечити макрофінансову стабільність, економічний розвиток та відновлення нашої країни”, – зазначив Сергій Марченко. 

Від початку повномасштабного вторгнення Італія надала Україні понад 320 млн євро прямої бюджетної підтримки.

Також Італія відіграла значну роль у започаткуванні фінансового інструменту ЄС Ukraine Facility на 2024-2027 роки. В цьому контексті було обговорено впровадження Україною умов визначених у Плані України. До кінця поточного року Україна може отримати 4 млрд євро, за умови виконання всіх індикаторів до кінця третього кварталу. 

Нещодавно Єврокомісія оголосила пропозицію надати Україні макрофінансову допомогу (MFA) обсягом до 35 млрд євро на 2024-2025 роки, що погашатиметься виключно за рахунок майбутніх прибутків від заморожених суверенних активів рф в ЄС.  Це рішення є частиною ініціативи G7 щодо механізму ERA. Пропозиція вже була підтримана країнами ЄС та погоджена Радою ЄС.

“Ми цінуємо активну позицію країн ЄС, зокрема Італії, у пошуку механізмів спрямування знерухомлених російських активів Україні. Ці кошти мають стати внеском у забезпечення першочергових військових та соціальних потреб. Країна-агресор має заплатити за збитки, які було завдано Україні. Використання прибутків є одним із таких способів”, – додав Міністр фінансів України. 

Заморожені активи центрального банку росії в ЄС сягають 210 млрд євро і становлять більшість таких знерухомлених активів у всьому світі. Залежно від рівня відсоткових ставок, доходи від цих активів наразі оцінюються у 2,5-3 млрд євро на рік. 

Сергій Марченко також подякував Уряду Італії за рішення прийняти наступну Конференцію з питань відновлення України, яка відбудеться 2025 року.   

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Результати моніторингу якості освіти у закладах фахової передвищої освіти 2024 року

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 110 від 30 грудня...

Прочитайте повну статтю

У Чуднові оформили паспорт для звільненого з полону військовослужбовця

Прочитайте повну статтю

На Миколаївщині ДБР викрило посадовців нацпарку, які відбирали премії у підлеглих

Прочитайте повну статтю

За 11 місяців 2024 року Фонд гарантування вкладів виплатив вкладникам понад 138 млн грн

Прочитайте повну статтю

«Земельний банк»: аукціон з суборенди найбільшої ділянки не відбувся — переможець торгів не укл...

Прочитайте повну статтю

Комітет з питань освіти, науки та інновацій про роботу за 2024 рік

Прочитайте повну статтю

Розпочався прийом заявок на насіння та добрива від програми USAID "Врожай" для весняної посівно...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь