Олексій Кузьменков доповів про План заходів Держводагентства щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2022 році


Грудень 14
11:12 2021

В. о. Голови Держводагентства Олексій Кузьменков доповів про План заходів щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2022 році та про стан забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою. Про це йшлося на онлайн-засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у понеділок, 13 грудня.

Зокрема, О. Кузьменков зазначив, що наразі Держводагентство розробляє наказ «Про пропуск льодоходу, повені та паводків у 2022 році», яким буде затверджено план організаційних і практичних заходів щодо дій під час пропуску льодоходу, повені та паводків у 2022 році у системі Держводагентства, з-поміж яких:

Окрім того, водогосподарським організаціям доручено здійснювати щоденне інформування Кризового центру Держводагентства щодо водогосподарської ситуації та пропуску паводків.

Для недопущення негативних наслідків від впливу руйнівної дії повені та паводків на всій території України у водогосподарських організаціях Держводагентства створено 345 аварійних бригад у складі 2,6 тис. осіб.

Другим питанням порядку денного засідання Комісії був стан забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою.

За словами О. Кузьменкова, для забезпечення населення водними ресурсами протягом 2021 року Держводагентство встановило узгоджені міжвідомчими комісіями оптимальні режими роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у всіх річкових басейнах України.

Зокрема, каскад дніпровських водосховищ було заповнено до проєктних позначок, що забезпечило протягом літнього періоду потреби галузей економіки, у тому числі житлово-комунального господарства, водними ресурсами у повному обсязі.

Окрім того, в рамках впровадження європейської моделі моніторингу вод Держводагентство проводить моніторинг масивів поверхневих вод, відповідно до затвердженої Програми державного моніторингу вод.

Програма передбачає здійснення діагностичного моніторингу якості масивів поверхневих вод, забір з яких здійснюється для задоволення питних та господарсько-питних потреб населення, на 95 пунктах спостережень, найбільша кількість з яких знаходиться у районі басейну Дніпра – 44 пункти.

Згідно із результатами проведених вимірювань фізико-хімічних показників стан масивів поверхневих вод у місцях питних водозаборів знаходиться на задовільному рівні в межах значень, характерних для даного періоду.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Циркулярний регламент: інструмент для раціонального використання рибних ресурсів та впровадженн...

Прочитайте повну статтю

ІІІ Міжнародний саміт з продовольчої безпеки: Україна зміцнює лідерство у боротьбі з глобальним...

Прочитайте повну статтю

Новий імпульс для розвитку гідротехнічної меліорації в Україні: створено Асоціацію організацій...

Прочитайте повну статтю

Суд відкрив провадження у справі про банкрутство ПрАТ "ПРОМСТРАХ"

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Т...

Прочитайте повну статтю

28 листопада Антон Дробович прозвітує за пʼять років роботи на посаді голови УІНП

Прочитайте повну статтю

Укладено Меморандум про взаєморозуміння між Держлікслужбою та Данським агентством з лікарських...

Прочитайте повну статтю

На Хмельниччині розпочато Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства»

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь