Ольга Стефанішина провела завершальну нараду перед візитом української делегації до Брюсселя
Відбулася завершальна організаційна нарада делегації України напередодні візиту до Брюсселя на другу двосторонню сесію Україна-ЄС 17-19 вересня в межах скринінгу
Нарада пройшла під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністра юстиції України Ольги Стефанішиної. Також участь у заході взяли заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Людмила Сугак та Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко.
У межах зустрічі було синхронізовано позицію української делегації щодо ключових питань, що стосуються Розділу 23 «Верховенство права та основоположні права та свободи». Близько 300 представників державних інституції візьмуть участь у зустрічі з українського боку, однак понад 85% у форматі онлайн.
«Єврокомісія приділяє особливу увагу підготовці до переговорів в межах Розділу 23 Верховенство права та основоположні права та свободи. Зі свого боку робимо все можливе, аби гідно представити Україну на цьому етапі перемовного процесу. Комісія вже отримала від нас та проаналізувала необхідну інформацію, яку ретельно напрацьовувала наша команда. Дякую всім залученим за цю продуктивну підготовку», – зазначила Ольга Стефанішина.
Урядовиця підкреслила, що на таких зустрічах як сьогодні особливо важливо чути зворотний зв'язок, аби бути готовим до усіх можливих питань.
«Сьогоднішня спільна кропітка робота закладає основу того, як буде виглядати динаміка всього переговорного процесу», – зазначила Ольга Стефанішина.
Участь у зустрічі взяли, зокрема, Віктор Павлущик, голова Національного агентства з питань запобігання корупції, Наталія Науменко, голова Державної міграційної служби, Віктор Єленський голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, представники Вищої ради правосуддя, Конституційного суду, Офісу генерального прокурора, Верховного Суду, Міністерства соціальної політики, Вищого антикорупційного суду, Національного антикорупційного бюро та інші.
Довідково
Офіційна процедура скринінгу відбувається за 33 переговорними главами (розділами), які згруповані за 6-ма кластерами (тематичними блоками). Процедура включає два етапи — пояснювальні сесії та двосторонні зустрічі. Мінʼюст є головним координатором за переговорними розділами 23 «Верховенство права та основоположні права та свободи», 24 «Юстиція, свобода та безпека», що належать до кластеру «Основи» (Fundamentals).
Розділ 23 охоплює право та політики ЄС у сферах незалежного та ефективного судочинства; запобігання та боротьби з корупцією як загрози стабільності демократичних інститутів та верховенства права; основоположних прав та свобод, які гарантуються договорами ЄС, Хартією Європейського Союзу про основоположні права: права дітей, захист осіб, які повідомляють про порушення права ЄС, захист персональних даних, процесуальні права та гарантії, права постраждалих у злочинах, протидія расизму та ксенофобії, свобода вираження, недискримінація, захист прав ромів, гендерна рівність, права осіб з інвалідністю, права громадян держав-членів ЄС.
За переглянутою у 2020 році методологією розширення ЄС, розділи 23 «Верховенство права та основоположні права та свободи» та 24 «Правосуддя, свобода, безпека» є найголовнішими розділами протягом всього процесу переговорів. Жоден переговорний розділ ЄС не буде закритий, допоки не виконані бенчмарки (контрольні показники) в межах двох вказаних розділів.