Опубліковано рейтинг кращих університетів країн Європи та Середньої Азії, що розвиваються, на 2022 рік: серед них 41 університет України


Грудень 15
20:06 2021

Сьогодні, 15 грудня 2021 року, оприлюднено щорічний список кращих університетів країн Європи та Середньої Азії, що розвиваються, на 2022 рік (QS Emerging Europe and Central Asia University Rankings 2022), до якого увійшли 450 кращих закладів вищої освіти, зокрема 41 з України. Рейтинг укладено глобальним науково-дослідним консультаційним центром QS Quacquarelli Symonds.

«Розвиток вищої освіти – один із пріоритетних напрямів діяльності МОН. Покращення якості надання освітніх послуг, розвиток академічної мобільності та збільшення фінансування для проведення наукових досліджень в університетах допомагає стимулювати роботу закладів вищої освіти. Найкращі з українських ЗВО потрапляють до міжнародних рейтингів, отримуючи ще більше можливостей для обміну досвідом із партнерами, залучення іноземних студентів і використання передових технологій», – підкреслив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Бен Саутер, директор аналітичного центру QS Quacquarelli Symonds повідомив, що кількість українських закладів вищої освіти серед найкращих у Східній Європі та Центральній Азії зросла до 41, що є абсолютним рекордом в історії даного регіонального рейтингу. Водночас присутність України у топ-100 рейтингу скоротилася з чотирьох до трьох університетів на фонi загального зниження їхніх репутаційних та наукометричних показників.

Українські заклади вищої освіти, які увійшли до переліку 100 найкращих:

Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 35 місце у 2022 р. (33 місце у 2021 р.);

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 63 місце у 2022 р. (66 місце у 2021 р.);

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна – 69 місце у 2022 р. (67 місце у 2021 р.).

Загалом, порівняно з 2021 роком, кількість ЗВО України в регіональному рейтингу зросла з 25 до 41:

Для складання регіонального рейтингу університетів QS Emerging Europe and Central Asia University Rankings враховуються десять показників: академічна репутація закладу освіти, його репутація серед роботодавців, співвідношення кількості викладачів та студентів, кількість публікацій на одного викладача і співробітника, кількість цитувань на одну публікацію, частка іноземних викладачів і співробітників, частка іноземних студентів, частка викладачів та співробітників з ученим ступенем, глибина міжнародних наукових колаборацій та присутність закладу освіти в онлайн-середовищі.

Повний перелік 450 кращих закладів вищої освіти країн Європи та Середньої Азії, що розвиваються, на 2022 рік доступний за посиланням.

Нагадаємо, оприлюднено звіт щодо відповідності Національної рамки кваліфікацій критеріям та процедурам Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Мін’юст координуватиме роботу Реєстру відомостей щодо дітей, депортованих або примусово переміщ...

Прочитайте повну статтю

Особливості підготовки меліоративних систем до зимового періоду

Прочитайте повну статтю

Гучна спецоперація на Дніпропетровщині: рибоохоронці викрили браконьєрів з понад 1000 кг незако...

Прочитайте повну статтю

Делегація Національної поліції України на чолі з Головою Іваном Вигівським здійснила офіційний...

Прочитайте повну статтю

Допомагав «роскосмосу» налаштовувати розвідувальні супутники: кіберполіція та СБУ затримали пос...

Прочитайте повну статтю

Основні видатки Державного бюджету на 2025 рік – це фінансування сектору безпеки та оборони

Прочитайте повну статтю

Програма USAID «Врожай» запускає пілотну програму для надання мобільних зерносушарок фермерам з...

Прочитайте повну статтю

Ольга Стефанішина зустрілася з Міністром з питань європейської інтеграції Сербії Танею Мишевич...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь