Особливості зимового нересту річкового миня
Шановні рибалки, нагадуємо, що в осінньо-зимовий період у водоймах України нерестяться деякі водні мешканці. Ми вже інформували вас про розмноження струмкової форелі, а сьогодні детальніше розповімо про особливості нересту рідкісного річкового миня – єдиної в Україні та світі винятково прісноводної риби ряду тріскоподібних.
Минь річковий – холодноводна риба родини миневих. Через малу чисельність із 2009 року він занесений до Червоної книги України як вразливий вид, тому його вилов на території нашої держави заборонений протягом усього року.
Статевої зрілості минь річковий досягає у віці 3-4 років за довжини тіла 17-18 см.
Розмножується взимку, з грудня по лютий, зазвичай під кригою при температурі води від 0 до 4°С.
Нереститься із настанням сутінків, переважно на мілководних піщаних ділянках зі швидкою течією. Виметана ікра зноситься течією й осідає в заглибинах дна.
Плодючість самиць сягає 500 тис. ікринок. Однак значна кількість ікри та мальків знищується окунем, йоржем та іншими видами риб.
Потужний природний інстинкт нересту приглушує у риб рефлекси самозбереження. У цей час минь річковий може стати легкою здобиччю для браконьєрів. Закликаємо рибалок відповідально ставитися до нерестуючого річкового миня, адже від того, як пройде нерест, залежить відновлення його популяції у наших водоймах.