Парламент Бельгії визнав Голодомор геноцидом українського народу


Березень 10
18:27 2023

Палата представників Бельгії 10 березня 2023 року визнала Голодомор геноцидом українського народу. За визнання проголосували 117 членів бельгійського парламенту. Утримались 10 парламентарів. Жоден не проголосував проти.

В ухваленій резолюції, зокрема, йдеться, що Голодомор 1932–1933 років, який вбив мільйони українців, «був цинічно спланований і жорстоко здійснений радянським режимом з метою навʼязати радянську політику колективізації сільського господарства, пригнітити український народ та його національну ідентичність».

Також Палата представників наголосила, що сьогоднішня російська агресія супроводжується знищенням енергетичної та аграрної інфраструктури, а також блокуванням постачання зерна з України, що може призвести до нової хвилі голоду у світі.

Крім того, бельгійські парламентарі закликали всі колишні радянські республіки відкрити архіви, які містять дані про штучний голод 1932–1933 років, для незалежних дослідників та громадських установ задля дослідження політичних репресій та злочинів комуністичного тоталітарного режиму.

«Формування комплексної історичної та правової оцінки злочинів Радянського Союзу має величезне значення для спільної європейської історичної свідомості та пам’яті, а отже, для підвищення стійкості нашого суспільства до сучасних загроз демократії», – йдеться у резолюції.

Президент України Володимир Зеленський прокоментував рішення бельгійського парламенту: «Історичне голосування в Палаті представників Бельгії: ще одна держава визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Дякую Бельгії за це важливе для кожного українця рішення, за цей глибоко символічний сьогодні крок».

Упродовж кінця 2022-го – початку 2023 року ще низка держав визнали Голодомор 1932–1933 років геноцидом:

1 лютого 2023 – парламент Болгарії,

1 грудня 2022 – німецький Бундестаг ухвалив це історичне рішення,

наприкінці листопада 2022 – парламент Молдови та Сенат Ірландії, а також Обʼєднаний перехідний кабінет Білорусі.

15 грудня 2022 року за визнання Голодомору геноцидом проголосував Європарламент. Його депутати закликали Росію як правонаступницю СРСР попросити вибачення в України за дії радянського режиму.

Станом на 10 березня 2023 року Голодомор визнали геноцидом парламенти 20 держав: Австралії, Бельгії, Болгарії, Грузії, Еквадору, Естонії, Канади, Колумбії, Латвії, Литви, Мексики, Молдови, Німеччини, Парагваю, Перу, Польщі, Португалії, США, Угорщини та Чехії. У квітні 2022-го Федеральний сенат Бразилії, який є верхньою палатою Національного конгресу країни, визнав Голодомор геноцидом українського народу. Геноцидну природу Голодомору визнали Римо-Католицька Церква та Константинопольська Православна Церква.

Довідково 

У 1932–1933 роках штучний масовий голод в Україні організувало керівництво СРСР, щоб загнати українських селян у колгоспи та зламати національний опір. По-справжньому шлях до ширшого дослідження та публічної пам’яті про геноцид українців був відкритий лише з розпадом Радянського Союзу. У вересні 1993-го, на 60-ті роковини Голодомору, в Україні вперше на державному рівні вшанували його жертв. Український парламент у 2002 році постановою, а у 2006-му законом визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українців. 

Масштаб брехні та фальсифікацій комуністичного тоталітарного режиму був настільки великим, що науковці все ще не можуть назвати точної кількості вбитих – в академічних дискусіях називають цифри жертв від 4 до 10 мільйонів осіб. Детальніше про це читайте в інформаційних матеріалах.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розширюємо підтримку цифрових проєктів: до програми EGAP долучилися Херсонська, Хмельницька та...

Прочитайте повну статтю

На Черкащині стартував ІІІ Меліоративний форум ''Реформування та відновлення меліорації''

Прочитайте повну статтю

Ні – маніпуляціям!   

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 62 від 18 липня 20...

Прочитайте повну статтю

За ініціативи Агентства АМКУ розглянув питання оптимізації строків розгляду заяв на концентраці...

Прочитайте повну статтю

АРМА закликає народних депутатів підтримати законопроєкт 11280-1

Прочитайте повну статтю

Відбувся форум Партнерство заради безпеки в сировинній галузі

Прочитайте повну статтю

ДСНС України отримала від Німеччини матеріально-технічну допомогу

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь