Сенсація

Перспективні напрямки управління арештованими активами – дослідження BAMIN


Квітень 18
15:03 2023

Запровадження інституту управління арештованим майном є загальним підходом, якого дотримуються міжнародні утворення, приймаючи відповідні документи та ухвалюючи рекомендації для держав-членів.

З метою налагодження співпраці між спеціалізованими установами,  формування кращих практик та обміну досвідом у сфері управління арештованими активами у 2016 році було утворено регіональну Міжвідомчу мережу з управління активами Балканського регіону (BAMIN).

BAMIN є неформальною мережею експертів та практиків, які співпрацюють в оперативному режимі з уповноваженими офісами та агентствами з управління арештованими активами.  Основною метою BAMIN є підвищення рівня ефективності управління, продажу чи іншої форми розпорядження арештованими чи конфіскованими активами.

11 грудня 2018 року АРМА набуло статусу спостерігача в BAMIN. На сьогодні Мережа  включає 15 юрисдикцій: Албанія, Боснія і Герцеговина - Республіка Сербська, Болгарія, Хорватія, Боснія і Герцеговина - Федерація Боснії і Герцеговини, Косово, Чорногорія, Північна Македонія, Словенія. Статус спостерігача в зазначеній Мережі також мають Бельгія, Румунія, Молдова, Великобританія та Ірландія.

АРМА на регулярній основі бере участь у засіданнях  BAMIN під час яких   ділиться своїм практичним досвідом, обговорює з іншими учасниками мережі спільні виклики та шляхи їх подолання, успішні практичні кейси управління арештованими активами.

Зокрема, у 2022 році щорічне засідання BAMIN, серед іншого, було присвячене тематиці: «Мандат ефективних Офісів управління активами: визначення показників ефективності та методичних рекомендацій».  В ході зазначеного засідання було проведено широку дискусію щодо обсягу функцій, повноважень та спроможностей, якими мають володіти  офіси з управління арештованими та конфіскованими активами.

За результатами згаданого обговорення в квітні 2023 року секретаріат Мережі оприлюднив спільне дослідження, яке містить перш за все аналіз проблем, що виникають у різних юрисдикціях, серед яких,  втрата економічної вартості активу, неефективна діяльність управителя, неналежної якості активи, які передаються в управління, складнощі моніторингу та звітності щодо управління активом, недостатнє нормативне регулювання, тощо.

Крім того, у своєму дослідженні BAMIN сформував перелік показників, які визначають ефективну діяльність Офісу з управління активами, зокрема:

Зрештою, у проекті консолідованого документу «Мандат ефективного Офісу з управління активами» наголошується, що незважаючи на певні відмінності законодавства у різних юрисдикціях, необхідно докладати зусиль, щоб максимально уніфікувати процеси щодо управління арештованими активами, адже шлях до успішного управління активами – це розуміння викликів та застосування підходів, які є ефективними в інших юрисдикціях.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

«Українці можуть допомогти американцям захистити життя. 150 наших пожежників уже підготовлені»...

Прочитайте повну статтю

Сумщина: "Білий Янгол" врятував родину та їхнього собаку з-під обстрілів

Прочитайте повну статтю

Херсонщина: внаслідок російських атак постраждали 10 людей

Прочитайте повну статтю

Запоріжжя: через ворожі обстріли поранені двоє людей

Прочитайте повну статтю

Рекордний улов: подружжя впіймало 68-кілограмового сома

Прочитайте повну статтю

Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував адвокатський запит

Прочитайте повну статтю

У Раді суддів України розпочалася підготовка пропозицій до щорічної доповіді ВРП з питань незал...

Прочитайте повну статтю

Успішність діяльності служби дисциплінарних інспекторів ВРП є одним з ключових індикаторів євро...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь