Сенсація

Пес і стрес: як допомогти нашим чотирилапим друзям


Лютий 11
18:18 2024

Сьогодні в умовах війни стрес буквально літає в повітрі та атакує не тільки людей, а й тварин. Тож, якщо ви помітили будь-які зміни у поведінці вашого песика, спробуйте зрозуміти, що стало причиною таких змін, щоб вчасно надати допомогу. Можливо у нього стрес? Що ж може викликати стрес у собаки?

Зміна господаря. Собаки надзвичайно вірні і віддані тварини, тому дуже важко переносять втрату або зміну власника. Інколи тварини відмовляються від їжі та впадають у депресію, що може призвести до загибелі тварини. Собаки бояться гучних звуків, тому страх можуть викликати вибухи або ж звуки сирени, що є актуальним сьогодні. В таких ситуаціях потрібно тримати собаку біля себе, щоб вона не втекла, я якщо собака відмовляється йти з вами, необхідно взяти на руки і прямувати у безпечне місце.

Похід до ветеринара. Тварини можуть асоціювати такий візит з болем, якщо раніше робили щеплення, перев’язки чи інші процедури, тому можуть нервувати під час походу до лікаря. Агресія з боку людини може викликати страх у собаки, наприклад бути покараною за невиконання команд. Тварина може відмовлятися від прогулянки, якщо були випадки агресії з боку інших собак. Переїзд або подорож. Тварини нормально переносять тривалі подорожі чи зміну місця проживання, якщо поруч є господар, проте такі зміни можуть вплинути на емоційний стан.

Побутові предмети. Деякі собаки бояться пилососів, тож можуть лякатися під час прибирання. Краще собаку помістити в іншу кімнату, щоб вона не нервувала. Собак потрібно з дитинства привчати не боятися побутової техніки, автомобілів чи повсякденних шумів.

Що може пом’якшити стрес тварини? Фізичне навантаження – гуляйте та свіжому повітрі, вивчайте нові команди, чим більше активностей ­ – тим краще для собаки; нові враження, нові емоції, смачна їжа та ласощі, улюблені іграшки допоможуть відволікти вихованця та повернути інтерес до навколишнього світу. Що б не стало причиною стресу вашого улюбленця, головне вчасно виявити причину та усунути її.

Спостерігайте за поведінкою та його настроєм, коли він хвилюється чи погіршується його апетит. А якщо ви не можете визначити що стало причиною стресу у собаки, обов'язково зверніться за допомогою до фахівця. Тож будьте уважними до своїх чотирилапих улюбленців, аби вони завжди почувалися у безпеці!

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Залякував місцевих мешканців та мародерив: поліцейські повідомили про підозру черговому колабор...

Прочитайте повну статтю

«Сталевий кордон»: ГВАРДІЯ НАСТУПУ. Як все починалося

Прочитайте повну статтю

У Києві відкрилась виставка «10 років агресії – 10 років спротиву»

Прочитайте повну статтю

Аналіз національного ринку першопродажів аквакультурної риби: що і скільки?

Прочитайте повну статтю

ВРП внесе Президентові України подання про призначення двох суддів до місцевих судів Донецької...

Прочитайте повну статтю

СБУ затримала поплічника рашистів, який ремонтував російські танки під час боїв за Харків

Прочитайте повну статтю

У Козівському секторі УДМС у Тернопільській області побували гості

Прочитайте повну статтю

На Миколаївщині ДБР затримало керівника Укртрансбезпеки на мільйонних поборах з перевізників

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь