Підтримка біоенергетики – інвестиція в енергобезпеку українських громад
«Українська біоенергетика може бути справжнім клондайком можливостей і рішень, щоб убезпечити країну і громади від російського енерготерору», - зауважила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва у своїй статті в інтернет-виданні «Економічна правда».
Перехід на альтернативні види палива дозволить знизити вразливість енергосистеми під час російських атак. Адже пошкодження газової інфраструктури може відразу позбавити тепла чималу кількість споживачів, а використання котелень та місцевих ресурсів зменшує такі ризики.
«Котельні на біомасі (трісці, агровідходах тощо) – одне з тих дієвих рішень, що дасть змогу забезпечити теплом як населення, так і об’єкти соціальної та критичної інфраструктури. Безперебійно, 24/7, зменшуючи залежність від постачання газу», - нагадала про переваги таких проєктів Ганна Замазєєва.
Окрім цього, проєкти з виробництва енергії з біомаси сприяють активізації економіки регіону, створенню робочих місць, додатковим надходженням до бюджету.
Попри складнощі війни, в країні впроваджується все більше проєктів з виробництва тепла з альтернативних видів палива. У 2022 р. в країні реалізовано понад 330 таких проєктів загальною потужністю 235 МВт. Це означає не лише заміщення газу, а й близько 47 млн євро інвестицій в економіку.
Щоб підтримувати розвиток біоенергетики, Держенергоефективності спільно із Мінвідновлення, іншими органами влади та учасниками ринку підготовлено чимало законодавчих ініціатив.
Серед головних пропозицій - внесення змін до статті 20 Закону України "Про теплопостачання", якими передбачається дати можливість виробникам теплової енергії з альтернативних джерел енергії отримувати тариф на загальних засадах та працювати за економічно обгрунтованими тарифами.
Дізнавайтеся більше деталей – у статті Голови Держенергоефективності Ганни Замазєєвої «Тепло з біопалива: як не допустити занепаду галузі»: https://saee.gov.ua/uk/news/5065
Управління комунікації і зв’язків з громадськістю Держенергоефективності