Початок зимівлі риб проходив у сприятливих іхтіологічних умовах


Грудень 05
12:06 2024

З початку листопада в українських водоймах триває осінньо-зимова заборона на вилов риби у зимувальних ямах, які є природним затишком для наших водних мешканців у холодну пору року.

Для охорони та створення сприятливих умов зимівлі водних біоресурсів територіальними управліннями Держрибагентства видано відповідні накази із зазначенням переліків та меж зимувальних ям, де вилов риби заборонено. Переглянути документи можна за посиланням.

Температурний режим на водоймах України у листопаді 2024 року був у межах норми та відповідав щорічним середнім показникам. Зокрема, у західних областях зафіксовано коливання середніх температур води у межах 2-15,7°С. Середня температура у водоймах східних областей становила 2,9-8°С, на півночі України зафіксовано зниження температур, діапазон коливань яких становив у середньому 1-9,9°С. Особливості формування погодних умов на півдні України зумовили найвищий показник середніх температур – 4-13°С. У центральних областях країни середня температура води становила 3-11,8°С.

Внаслідок відносно теплої погоди в листопаді льодовий покрив на водних об’єктах був відсутній у більшості областей, окрім Харківської, де він уночі та вранці тимчасово з’являвся, а вдень при потеплінні зникав, Вінницької (0,5-1 см) та Житомирської (до 3 см) областей. Сніговий покрив спостерігався у Закарпатській області на високогір’ї.

Середні узагальнені показники вмісту розчиненого у воді кисню коливалися:

- на сході – 5,75-11 мг/л;

- на півночі – 7-11 мг/л;

- на заході – 7-15,6 мг/л;

- на півдні – 6,4-8,6 мг/л;

- у центральній частині країни – 7-12 мг/л.

При цьому мінімально допустима рибогосподарська норма становить 4 мг/л.

Коливання рівнів води протягом листопада було зумовлено випаданням дощів, проте в більшості областей були незначними та відповідали нормі, окрім водойм Чернігівщини, де на річці Десна рівень води збільшився на 23 см та на річці Дніпро – на 4 см.

У Донецькій області внаслідок обстрілу рф пошкоджено Тернівську греблю Курахівського водосховища, і рівень води в річці Вовча піднявся на 130 см. Фактів загибелі та захворювань водних біоресурсів не спостерігалося. Наразі рівень води в річці нижче греблі Курахівського водосховища повернувся до природного русла.

Явищ загибелі та задухи риби на водоймах України протягом листопада не встановлено.

Загалом у ході спостережень протягом листопада 2024 року встановлено, що показники температурного та кисневого режимів водойм відповідали іхтіологічним вимогам для зимівлі представників іхтіофауни України.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь