Повідомлено про підозру жительці Херсонщини за участь в організації та проведенні псевдореферендуму
![](https://www.gp.gov.ua/storage/uploads/1a649751-e678-4193-a22a-1f37f47d0748/zobrazhennya-whatsapp-data-2024-02-13-o-121052-e8cd7eeb.jpg)
За процесуального керівництва Херсонської обласної та Каховської окружної прокуратур жительці регіону повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України). Також їй обрано запобіжний захід – тримання під вартою.
За даними слідства, підозрювана у вересні 2022 року погодилась брати участь в організації та проведенні псевдореферендуму щодо приєднання Херсонщини до складу рф. Жінка увійшла до складу «дільничної виборчої комісії», що працювала на території селищ Козацьке та Веселе Каховського району.
У супроводі військовослужбовців рф вона здійснювала обхід домівок місцевих жителів та пропонувала ставити потрібні позначки у «бюлетенях».
Жінку викрито на підконтрольній території України, де вона зареєструвалася як внутрішньо переміщена особа.
Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.