Правова допомога без бар’єрів


Березень 29
12:27 2023

Установи системи надання безоплатної правової допомоги активно залучені до проведення просвітницької кампанії щодо безбарʼєрного доступу до БПД для маломобільних груп населення, включаючи осіб з інвалідністю.

З метою підвищення рівня правової обізнаності та поінформованості населення, зокрема відповідних груп населення, які найчастіше стикаються з правовими бар’єрами на своєму шляху, а також з метою збільшення активності у реалізації своїх прав, системою надання безоплатної правової допомоги у IV кварталі 2022 року проведено:

- 70 правопросвітницьких заходів на теми: запобігання та протидії дискримінації, рівні права та можливості жінок і чоловіків, під час яких охоплено 1700 осіб;

- 220 правопросвітницьких заходів для людей з інвалідністю, під час яких охоплено 2900 осіб;

- 315 правопросвітницьких заходів для людей поважного віку, під час яких охоплено 4050 осіб.

Також системою надання безоплатної правової допомоги проведено 605 правопросвітницьких заходів з метою підвищення рівня правової обізнаності населення та спроможності громадян і громад захищати свої права. Загальна кількість охопленої аудиторії під час правопросвітницьких заходів складає 8650 осіб.

Правопросвітницькі заходи проводились на такі теми: право на безоплатну правову допомогу; захист конституційних прав та свобод людини і громадянина; запобігання та протидія домашньому насильству; протидія кібербулінгу; захист прав споживачів фінансових послуг; права внутрішньо переміщених осіб; протидія та запобігання дискримінації за гендерною ознакою; права дітей; протидія та запобігання дискримінації за расовою ознакою; відновне правосуддя для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення; протидія булінгу; захист прав інтелектуальної власності; захист прав людей з інвалідністю; порядок призначення пенсії; право на пенсійне забезпечення; право на призначення пенсії за віком; право на призначення пенсії по інвалідності; стягнення нарахованої, але не виплаченої пенсії; право на пенсію в разі втрати годувальника; встановлення факту перебування у трудових відносинах; оскарження рішень, дій та бездіяльності органів Пенсійного фонду України; права та обов’язки трудових мігрантів; адміністративне затримання: що треба знати; запобігання втраті майна; договір довічного утримання; оформлення заповіту; порядок монетизації пільг; захист майнових прав людей поважного віку; право на працю людей з інвалідністю; соціальна захищеність людей з інвалідністю; тощо.

Крім того, на офіційному сайті системи надання БПД (https://legalaid.gov.ua/novyny/bezbaryerna-pravova-dopomoga/) та на фейсбук-сторінці опубліковано матеріал «Безбар’єрна правова допомога: як вирішуються проблеми людей з інвалідністю» та інформацію (у т.ч. інфографіку) про можливість отримання безоплатної правової допомоги людьми з інвалідністю, зокрема адресної правової допомоги маломобільними групами населення. Також зазначену інформацію поширено у регіональних засобах масової інформації.

Також робляться законодавчі кроки для оптимізації отримання особами з інвалідністю безоплатної правової допомоги.

Так 30 серпня 2022 року Верховною Радою України прийнято в першому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги» (реєстр. № 7473-д від 09.08.2022). Законопроєкт пропонує збільшити межу малозабезпеченості осіб з інвалідністю для отримання безоплатної вторинної правової допомоги, передбачивши право на таку правову допомогу у разі, якщо вони отримують пенсію або державну соціальну допомогу відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» і «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. В діючій редакції пункту 1 частини 1 статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» зазначений розмір доходу не може перевищувати двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

Наразі законопроєкт готується до другого читання.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь