Представники Мін’юсту взяли участь у вебінарі з питань публічної доброчесності


Листопад 14
15:10 2024

13 листопада відбувся вебінар «Політичне зобов’язання до доброчесності, розподіл обов'язків та антикорупційна стратегія», організований Національним агентством України з питань державної служби спільно з Національним агентством з питань запобігання корупції, Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та за підтримки проєкту USAID та UK International Development «Сприяння доброчесності у публічному секторі» (Pro-Integrity).

Участь у вебінарі взяли близько 2 тисяч державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та експертів. Серед них і  представники Міністерства юстиції України. Модератором виступила Оксана Гус, аналітикиня Відділу з антикорупції та доброчесності Директорату з питань публічного врядування ОЕСР.

Тема вебінару стосувалася питань політичного зобов’язання до доброчесності, розподілу обов’язків на всіх рівнях управління для ефективного впровадження системи доброчесності та антикорупційної стратегії, яка повинна мати чіткий план дій і поєднувати підходи, засновані на правилах, цінностях та принципах.

Учасники були ознайомлені з публічною концепцією доброчесності. Основна увага була зосереджена на такому інструменті, як стратегія. Іван Салімонов, керівник Управління формування політики у сфері запобігання корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, розповів, що в Україні існує три рівні стратегічних документів: національна стратегія, державна антикорупційна програма для реалізації цієї стратегії та інституційний рівень (антикорупційні програми міністерств та інших відомств). Також учасники ознайомилися з інформаційною системою моніторингу реалізації державної антикорупційної політики, яка відображає ключову інформацію про результати реалізації антикорупційної стратегії та відповідних програм.

Єспер Джонсон, заступник Голови Відділу з антикорупції та доброчесності Директорату з питань врядування ОЕСР, детально розповів про перші три принципи, що містяться в Рекомендаціях ОЕСР з публічної доброчесності, зокрема, про політичне зобов’язання до доброчесності:

Також учасники детально ознайомилися з принципом розподілу обов’язків:

Основна частина вебінару стосувалася принципу стратегії:

Домантас Лукаускас, керівник відділу аналізу корупційних ризиків Служби спеціальних розслідувань Литовської Республіки, ознайомив присутніх з досвідом країн ОЕСР та розповів, чому, попри наявність потужного спеціалізованого антикорупційного органу та національної антикорупційної стратегії, необхідно розробляти плани організаційної доброчесності, а також як Литва використовує результати аналізу корупційних ризиків для розробки ефективного плану дій.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Кіберполіцейські прийняли участь у семінарі з кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури

Прочитайте повну статтю

Представники Держрибагентства та Програми USAID ''Врожай'' обговорили плани співпраці у сфері м...

Прочитайте повну статтю

У Туреччині впроваджують аквапоніку, скорочуючи період вирощування риби на 40 %

Прочитайте повну статтю

Вадим Галайчук:Солідарність міжнародної спільноти є ключовою

Прочитайте повну статтю

Хорватія готується передати Україні партію танків та БТРів, — Віцеспікерка Олена Кондратюк обго...

Прочитайте повну статтю

Інна Богатих взяла участь у ІІІ конференції «Відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок війни»

Прочитайте повну статтю

Проєкт «Автошколи для осіб з інвалідністю»: перші успіхи людей з порушеннями слуху та мовлення...

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Ми пліч-о-пліч майже тисячу днів стоїмо на сторожі нашої держави — як в тилу, та...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь