Прем’єр-міністр: Відновити українську інфраструктуру потрібно за рахунок агресора


Серпень 22
12:11 2023

Мир неможливий без справедливості. Справедливість неможлива без відповідальності тих, хто здійснив цю агресію. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час конференції «Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України. Правосуддя, яке має бути здійснене», що відбулася 21 серпня в Києві.

«З перших днів повномасштабної війни ми говоримо про відплату та справедливість як частину нашої перемоги. Саме тому справедливість — один із ключових пунктів формули миру Президента Володимира Зеленського», — зазначив очільник Уряду.

Як повідомив Прем’єр-міністр, з лютого 2022 року зафіксовано понад 136 тисяч злочинів, які скоїла росія. За цей час загинуло близько 11 тисяч цивільних людей, з яких понад 500 — діти. Ще як мінімум 20 тисяч дітей окупанти вкрали та насильно вивезли до росії. Крім того, росія знищила в Україні понад 116 тисяч об'єктів цивільної інфраструктури.

«Разом ми повинні створити юридичний механізм справедливості та відповідальності, який би охопив усіх злочинців. Тих, хто давав накази й тих, хто їх виконував. Насамперед нам потрібен Спеціальний міжнародний трибунал, який судитиме за злочин агресії вище політичне керівництво росії. Сьогодні ми ще обговорюємо моделі створення трибуналу. Але вже ніхто не сумнівається в тому, що він запрацює», — підкреслив Денис Шмигаль.

Глава Уряду додав, що до основної групи із заснування трибуналу вже входять 38 країн. 2 липня в Гаазі відкрився Interim Prosecutor's Office, який безпосередньо збирає факти для судового процесу щодо злочину агресії.

«Ще одна важлива й ключова для України позиція – росія має заплатити. Заплатити за всі збитки та втрати, які завдала нашому народу. Заплатити за відновлення нашої держави. Ми запропонували світу концепцію Міжнародного компенсаційного механізму. Він має складатися з реєстру збитків, компенсаційної комісії та компенсаційного фонду», — відзначив Денис Шмигаль.

Перший елемент, за його словами, вже створений на підставі резолюції Генасамблеї ООН. До формування міжнародного реєстру збитків приєдналися 42 країни та Євросоюз.

Прем’єр-міністр наголосив, що гроші на компенсації необхідно брати з російських заморожених і конфіскованих активів. Для України важливо, щоб партнери якнайшвидше передбачили у своєму законодавстві інструменти для передачі цих коштів: «Відновити українську економіку та українську інфраструктуру безумовно потрібно за рахунок агресора».

Денис Шмигаль відзначив, що спільними зусиллями потрібно створити прецедент судового покарання винних та прецедент сплати коштів на відновлення: «Світ стане безпечнішим, якщо ми зробимо правильні висновки з російської агресії».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Циркулярний регламент: інструмент для раціонального використання рибних ресурсів та впровадженн...

Прочитайте повну статтю

ІІІ Міжнародний саміт з продовольчої безпеки: Україна зміцнює лідерство у боротьбі з глобальним...

Прочитайте повну статтю

Новий імпульс для розвитку гідротехнічної меліорації в Україні: створено Асоціацію організацій...

Прочитайте повну статтю

Суд відкрив провадження у справі про банкрутство ПрАТ "ПРОМСТРАХ"

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Т...

Прочитайте повну статтю

28 листопада Антон Дробович прозвітує за пʼять років роботи на посаді голови УІНП

Прочитайте повну статтю

Укладено Меморандум про взаєморозуміння між Держлікслужбою та Данським агентством з лікарських...

Прочитайте повну статтю

На Хмельниччині розпочато Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства»

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь