Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн виступила на Давосі-2022


Травень 25
15:20 2022

Урсула фон дер Ляєн закликала до єдності та міжнародної співпраці у відповідь на російське вторгнення в Україну та потрясіння для енергетичної та продовольчої безпеки, які воно спричинило:

«Пані та панове, важко повірити, що сьогодні в Давосі ми говоримо про війну. Дух Давосу є антиподою війни. Йдеться про налагодження зв’язків і спільний пошук рішень для великих проблем, з якими ми стикаємося.

В останні роки ми шукали розумні та стійкі способи боротьби зі зміною клімату. Як сформувати глобалізацію, щоб усі могли отримати користь від цього. Як зробити цифровізацію силою добра та пом’якшити її ризики для демократій.

Форум в Давосі означає разом творити краще майбутнє. Саме про це ми повинні сьогодні тут говорити.

Замість цього ми повинні вирішувати витрати та наслідки війни путіна.

Підручник для агресії росії проти України виходить прямо з іншого століття. Відношення до мільйонів людей не як до людей, а як до безликого населення, яке потрібно переміщати, контролювати чи встановити як буфер між військовими силами. Намагаючись розтоптати прагнення цілого народу танками.

Це не лише питання виживання України. Це не лише питання європейської безпеки. Це ставить під сумнів весь наш міжнародний порядок.

І тому протидія російській агресії є завданням для всього світового співтовариства.

Україна має виграти цю війну. А агресія Путіна має бути стратегічним провалом. Ми зробимо все можливе, щоб допомогти українцям перемогти та повернути майбутнє у свої руки…

Україна належить до нашої європейської родини. Українці стоять перед лицем жорстокого насильства. Вони відстоюють власну свободу і всього людства.

Ми підтримуємо їх, і я думаю, що це визначальний момент для демократій світу.

Пані та панове, цей конфлікт також викликає потрясіння в усьому світі, ще більше порушуючи ланцюги поставок, які вже розтягнулися пандемією. Це створює новий тягар для бізнесу та домогосподарств, і це створило густий туман невизначеності для інвесторів по всьому світу. І все більше і більше країн і компаній, які вже вражені двома роками COVID-19 і всіма проблемами, пов’язаними із ланцюгами постачання, тепер повинні впоратися зі зростанням цін на енергоносії як прямим результатом ганебної війни Путіна.

І Росія намагалася тиснути на нас, наприклад, відключивши Польщу, Болгарію та Фінляндію від  газу. Але ця війна і така поведінка лише зміцнили рішучість Європи швидко позбутися російського викопного палива.

Кліматична криза не може чекати. Але тепер очевидні й геополітичні причини. Ми повинні диверсифікувати джерела палива. Ми вже взяли курс на кліматичний нейтралітет. Тепер ми повинні прискорити перехід до чистої енергії.

На щастя, ми вже маємо засоби для цього. Європейська зелена угода вже є амбітною. Але тепер ми виводимо наші амбіції на інший рівень.

Минулого тижня Європейська комісія представила RePowerEU, це план на 300 мільярдів євро щодо поступової відмови від російського викопного палива та прискорення переходу до зеленого.

Сьогодні майже чверть енергії, яку ми споживаємо в Європі, походить із відновлюваних джерел. Завдяки реалізації плану RePowerEU ми практично подвоїмо цю частку до 45% у 2030 році.

Це можливо лише шляхом виведення транскордонного співробітництва на новий рівень. Візьмемо, наприклад, те, що відбувається в Північному морі.

Минулого тижня 4 європейські країни-члени об’єднали зусилля, щоб використати енергію вітру на морі. До 2030 року вони вирішили вчетверо збільшити свої потужності ВЕС на морі.

Це означатиме, що вітрові електростанції в Північному морі покриватимуть щорічне споживання енергії понад 50 млн будинків – це приблизно чверть усіх європейських домогосподарств!

Це правильний шлях. Відновлювані джерела енергії – це наш трамплін до чистих нульових викидів CO2. Це добре для клімату. І це добре для нашої незалежності та безпеки енергопостачання.

Те ж саме стосується диверсифікації наших поставок газу, іншого стовпа RePowerEU. Поки ми говоримо, Європа укладає нові угоди з надійними, надійними постачальниками по всьому світу.

У березні я домовилася з президентом Байденом значно активізувати поставки LNG (зріджений природний газ) зі США до Європи. З Близького Сходу та Північної Африки буде надходити більше LNG та трубопровідного газу. Незабаром запрацюють нові термінали LNG у Греції, Кіпрі та Польщі, а також нові інтерконектори. А сполучна інфраструктура трубопроводів утворить ядро ​​наших майбутніх водневих коридорів – водень є новим кордоном енергетичної мережі Європи.

Але ми також повинні думати наперед. Економіка майбутнього більше не покладатиметься на вугілля та нафту, але на літій для батарей, на кремній для чіпів, на рідкоземельні постійні магніти для електромобілів і вітрових турбін.

І це очевидно – зелений і цифровий переходи значно підвищать нашу потребу в цих матеріалах. Однак доступ до цих матеріалів не є даністю.

Для багатьох із них ми покладаємося на кілька виробників у світі. Отже, ми повинні не потрапити в ту ж пастку, що й з нафтою та газом. Ми не повинні замінювати старі залежності новими. Тому ми працюємо над забезпеченням стійкості наших ланцюгів постачання. І знову ж таки, міцне міжнародне партнерство є основою рішення.

Комісія вже забезпечила стратегічні партнерські відносини щодо сировини з такими країнами, як Канада. Також будуть додаткові надійні партнерські відносини. Разом ми можемо створити більш збалансовані взаємозалежності та побудувати ланцюги поставок, яким ми дійсно можемо довіряти…

Настав час покінчити з нездоровими залежностями. Настав час створювати нові зв’язки. Настав час замінити старі ланцюги новими.

Давайте подолаємо цей величезний виклик у співпраці. У дусі Давосу».

Джерело: https://www.weforum.org/agenda/2022/05/ursula-von-der-leyens-speech-to-davos-2022-in-full/

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

ОВК ''Інгулецька'' відновлює зрошення на півдні країни завдяки Програмі USAID АГРО

Прочитайте повну статтю

МВС та ОБСЄ посилюють співпрацю у розшуку зниклих дітей за особливих обставин

Прочитайте повну статтю

Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника

Прочитайте повну статтю

«Україна має великі сподівання на головування Польщі в Раді ЄС для відкриття перших переговорни...

Прочитайте повну статтю

«В Україні побудують Центр підготовки саперів», – Ігор Клименко

Прочитайте повну статтю

«Покровськ ми не віддамо, це наша земля». Піхотинці бригади «Червона Калина» показали латвійськ...

Прочитайте повну статтю

В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине на бізнес?

Прочитайте повну статтю

Понад 411 млн. грн. у бюджети: внесок Міграційної служби Закарпаття

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь