Принципи меморіалізації російсько-української війни обговорили на круглому столі в Укрінформі
21 жовтня Український інститут національної памʼяті провів фінальний етап обговорення принципів меморіалізації російсько-української війни. Тематичний круглий стіл відбувся в Укрінформі й транслювався онлайн. У заході взяли участь народні депутати-члени Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, зокрема голова Комітету Микита Потураєв; представники міністерств оборони, культури та стратегічних комунікацій; представники громадських організацій, що обʼєднують родини військових; музейники та фахівці з недержавного сектора, які працюють із культурною памʼяттю.
Мета напрацювання та публічного обговорення принципів меморіалізації російсько-української війни – створити рамковий документ насамперед для державних установ та органів місцевого самоврядування. Сформулювати ті принципи й аспекти, на які варто зважати при створенні проєктів, меморіальних просторів чи запровадженні традицій на вшанування оборонців України, жертв війни та збереження памʼяті про неї.
Планується, що принципи увійдуть до національної стратегії меморіалізації війни.
Перший перелік, що налічував 9 принципів, голова УІНП Антон Дробович оприлюднив на початку серпня 2024 року. Впродовж серпня тривало громадське обговорення, результати якого оприлюднено на сайті Українського інституту національної памʼяті.
Зауваження, уточнення, рекомендації від учасників круглого столу, що відбувся в Укрінформі, також буде опрацьовано та враховано. Крім того, до кінця жовтня 2024 року триває збір відгуків від бойових підрозділів Сил безпеки та оборони України. На основі круглого столу та зібраних відгуків від військовослужбовців в Українському інституті національної памʼяті підготують фінальну версію тексту принципів меморіалізації російсько-української війни.
Висловлюємо подяку всім, хто долучився до круглого столу. Серед учасників події були:
Фото: Укрінформ