Приведення сфери фінконтролю у відповідність до норм ЄС є однією з ключових передумов для євроінтеграції України, - Денис Улютін


Жовтень 16
18:04 2024

Вступ до ЄС вимагає від України впровадження і розвитку принципів good governance: прозорості та детальної підзвітності, адже від якості внутрішнього контролю в державних органах залежать ефективність використання ресурсів і надання публічних послуг.

Про це заявив Перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін у рамках конференції «Державний фінансовий контроль: Перспективи на майбутнє», що відбулася 16 жовтня за підтримки проєкту міжнародної технічної допомоги «Програма підтримки управління державними фінансами України» (EU4PFM). Від Міністерства фінансів у заході взяв участь також Ігор Буграк, директор Департаменту гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю. Під час конференції виступили фахівці Представництва Європейського Союзу в Україні, Європейської Комісії, експерти Програми підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) та Програми SIGMA (Підтримка вдосконалення врядування та менеджменту).

Денис Улютін подякував міжнародним партнерам за їх внесок у підтримку впровадження реформ, які наближають Україну до вступу до ЄС та розповів про реформування сфери державного внутрішнього фінконтролю в Україні.

«Вступ України до ЄС – ключовий пріоритет України сьогодні. Наше майбутнє у ЄС залежить від того, наскільки швидко і якісно ми реформуємо різні галузі відповідно до кращих світових стандартів. Мінфін, зокрема, робить усе, щоб наблизити українську галузь фінансового контролю до європейських норм, у тому числі завдяки реформуванню ДВФК. Це інструмент керівників держорганів, який дає їм змогу ефективно управляти установою. Культура прозорого звітування керівників допоможе надавати суспільству максимально якісні послуги, використовуючи наявні ресурси якомога ефективніше. Це дуже важливо ще й з огляду на надходження значних обсягів зовнішнього фінансування від міжнародних партнерів для відновлення і модернізації України», – підкреслив Денис Улютін.

Впровадження і всебічний розвиток ДВФК – це необхідна передумова для вступу України до  ЄС. Її реалізація є запорукою успіху у переговорах про вступ за главою 32 «Фінансовий контроль». Ця глава – одна з основоположних, бо прописані у ній правила щодо внутрішнього контролю стосуються всіх управлінських процесів, тож впливають на ефективність роботи цілого державного апарату України й на інші переговорні сфери. Україна сумлінно реформує галузь внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту в державних органах, спираючись на кращі практики ЄС та гармонізуючи національні норми з визнаними світовими стандартами. Міністерство фінансів України розвиває ДВФК поступово, уважно і прозоро відповідно до статті 347 Угоди про асоціацію з ЄС.

«Поряд з ґрунтовними досягненнями є ще багато роботи, яку слід виконати. Так, на початку жовтня українська делегація у Брюсселі успішно презентувала Єврокомісії ступінь впровадження новацій за главою 32 переговорного процесу про вступ України до ЄС. Під час скринінгу Європейська Сторона оцінила зусилля Уряду,  зокрема і Мінфіну, в частиніреформування ДВФК. Надалі ми маємо зробити внутрішній контроль та аудит звичайною практикою у державних органах», – наголосив Денис Улютін.

Також він зауважив, що для злагодженого і швидкого реформування галузі необхідна синергія всіх залучених сторін: Мінфіну, керівників і працівників державних органів. 

Міжнародний експерт з ДВФК Проєкту EU4PFM Манфред ван Кестерен зазначив, що державний внутрішній фінансовий контроль є основоположним на шляху України до членства в ЄС, а також окреслив бачення ЄС щодо подальшого розвитку ДВФК в Україні.

«Завдяки зусиллям Департаменту гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю Мінфіну Україна зробила значний крок вперед. Йдеться про створення міцної законодавчої бази як для внутрішнього аудиту, так і для внутрішнього контролю, запровадження ефективних програм навчання та розвитку, надання методологічної підтримки з боку Мінфіну, створення аудиторських комітетів та цифровізацію процесів державного фінконтролю. Зараз ми інтенсивно працюємо над розробкою Порталу ДВФК», – підкреслив Манфред ван Кестерен.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Завершено внесення даних про припинення діяльності понад 23 тисяч ФОП через портал Дія

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Вдалося повернути з полону додому двох бійців системи МВС

Прочитайте повну статтю

Євген із Дніпра став першим випускником «Автошколи для осіб з інвалідністю» у 2025 році

Прочитайте повну статтю

Дев’ять людей зазнали поранень внаслідок російського удару по багатоповерхівці у Краматорську

Прочитайте повну статтю

Публічна безпека та захист критичної інфраструктури: Уряд Німеччини передав близько 100 автівок...

Прочитайте повну статтю

Для виконання амбітних планів з розбудови інфраструктури у 2025 році Укрзалізниця прийняла перш...

Прочитайте повну статтю

Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пунк...

Прочитайте повну статтю

Триває підготовка меліоративних систем до зрошувального сезону

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь