Про діалог Голови Держрибагентства Артема Ріпенка з профільною громадськістю
18 листопада 2021 року, під час засіданнягромадської ради, Голова Держрибагентства Артем Ріпенко поінформувавгромадськість про першочергові кроки, які ним уживатимуться для подоланнякризових явищ у рибній галузі України.
«Головним пріоритетом особисто для мене єзміна та удосконалення нормативно-правової бази. Практика імплементації цієїбази свідчить про її застарілість та системну суперечність окремих положеньбагатьох базових документів галузі. Перш за все, це стосується підзаконнихактів. Водночас до Закону України «Про рибне господарство, промисловерибальство та охорону водних біоресурсів» у 2022 році планується внесеннясистемних змін. Такі кроки є основоположними у подальшій діяльності Агентства»,- наголосив Артем Ріпенко.
Крім того, Голова Агентства додав, що поки щогалузь майже не цифровізована, тому з перших днів роботи прикладатимутьсямаксимум зусиль для розвитку цього напряму. За допомогою сучасних засобів комунікацій,при тісній взаємодії з Мінцифри плануємо забезпечити прозорістьадміністративних, облікових та дозвільних процесів у діяльностіДержрибагентства.
«Запровадження максимальної прозорості приоформленні дозвільних документів є першочерговим. Йдеться про запровадженнястандартизації знарядь лову, приведення їх до сучасних європейських норм,сертифікацію, удосконалення вимог до роботи рибоприймальних пунктів тощо. Саметакі комплексні заходи, з одного боку, допоможуть промислу, а з іншого -забезпечать ефективне функціонування важелів державного контролю у разіпорушень», - підкреслив Артем Ріпенко.
Голова Агентства коротко окреслюючи ситуаціющодо затвердження лімітів і прогнозів допустимого спецвикористання воднихбіоресурсів загальнодержавного значення, додав, що у наступному році плануютьсясистемні та докорінні зміни у законодавстві з питань розподілу часток і квот.
Подякувавши громадській раді за активнупозицію та аналіз головних проблем галузі, Голова відомства додав, щоДержрибагентство буде активно залучати громадськість до розробки ключовихпроєктів нормативно-правових актів, які будуть проходити процедуру публічногогромадського обговорення, з подальшим врахуванням обґрунтованих пропозицій.
Крім того, анонсував, що невдовзі будепроведена низка відкритих фахових дискусій Open call з питань аквакультури,промислового та любительського і спортивного рибальства, СТРГ, на яких іззалученням широкого кола експертів будуть обговорені найгостріші проблемиокремих сегментів рибного господарства і напрацьовуватимуться відповідніуправлінські рішення для виведення галузі з кризи.
«Сподіваюсь на плідний і конструктивний діалогз громадською радою. Я особисто налаштований саме на таку нашу взаємодію», -підсумував Артем Ріпенко.