Про перелік змін у карантинних обмеженнях на кордоні


Грудень 02
13:02 2021

Зокрема заступник директора департаменту – начальник управління організації прикордонного контролю пояснив ключові зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 у пункті №7, адже саме вони найбільше стосуються процесу перетинання державного кордону України.

Звертаємо особливу увагу громадян України, які під час перетинання кордону використовуватимуть сертифікати про вакцинацію від COVID-19, на те, що відтепер чітко зафіксовано терміни використання документа, який засвідчує отримання однієї дози дводозної вакцини. Цей термін становить 30 днів від дати введення першої дози. Тобто, якщо ви отримали одну дозу дводозної вакцини та відповідний сертифікат про це, але протермінували введення другої дози – ви не зможете скористатися наявним документом відповідного зразка на кордоні, аби уникнути самоізоляції.

Разом з тим Уряд спростив перетинання кордону для подорожніх з Республіки Індія. За наявності відповідних документів громадяни, які прямують з цієї країни, тепер не мають зобов’язання щодо безумовної самоізоляції терміном 14 днів.

Ці зміни набувають чинності з 6 грудня 2021 року.

Також нагадаємо, що Уряд продовжив карантин в Україні до 31 грудня 2021 року, а у зв’язку із поширенням нового штаму коронавірусу «Омікрон» Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України наразі утриматися від поїздок до Південної Африки, Ботсвани, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве. Українцям, які наразі перебувають на території зазначених країн, варто чітко дотримуватися протиепідемічних вимог, невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів у разі появи симптомів захворювання, а також бути готовими до додаткових карантинних обмежень після прибуття в Україну, адже за повідомленням МОЗ додатково розробляються зміни, які зобов’яжуть мандрівників, що повернулись із країн, де виявили штам «Омікрон», відбувати самоізоляцію.

Щойно Кабмін ухвалить відповідні зміни – прикордонники інформуватимуть громадян про те, яким чином це впливатиме на перетин держкордону.

Стосовно цифр, які відображають результативність прикордонників у протидії порушенням карантинних обмежень на кордоні зауважимо, що починаючи з 21 серпня цього року прикордонники здійснюють перевірку відповідних Covid-сертифікатів за допомогою устаткування, яке використовує програмне забезпечення SafeBorder.

За тиждень охоронці кордону перевірили понад 94 тисячі сертифікатів про вакцинацію від Covid-19. Загальний обсяг у тижневому вимірі зріс на 10 тисяч документів. Разом з тим зросла і кількість виявлених підробок – це більше 114 випадків.

За минулу добу прикордонники перевірили понад 11,2 тисячі QR-кодів. Найбільше у пунктах пропуску на західному кордоні – 5,4 тисячі та понад 4,7 тисячі у столичних аеропортах.

Усього з 00:00 21.08.21 перевірено більше 1 мільйона 115 тисяч сертифікатів.

За минулу добу направлено 9 повідомлень за ч. 4 ст. 358 (підроблені сертифікати).

Відповідно з 00:00 28.09.21 виявлено 810 сертифікатів про вакцинацію, які містять ознаки підробки.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Завдав збитків міському бюджету на чверть мільйона гривень: слідчі повідомили про підозру у слу...

Прочитайте повну статтю

Медіа про МВС: розповідь гвардійця-снайпера з позивним "Білий"

Прочитайте повну статтю

Представники Посольства Швеції в Україні та Академії Нацгвардії обговорили спільні напрямки спі...

Прочитайте повну статтю

Співробітниці Інституту представили освітянам Тернополя дослідницькі методи вивчення історії

Прочитайте повну статтю

Ловимо раків за правилами: що потрібно знати рибалці

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименок обговорив з рибоохоронним патрулем Київщини основні аспекти роботи управління

Прочитайте повну статтю

Програма USAID АГРО допомагає організації водокористувачів відновити зрошення на Харківщині

Прочитайте повну статтю

Інфографіка з оформлення паспортних документів УДМС у Волинській області у вересні 2024 року

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь