Проблематика домашнього насильства залишається актуальною
В Івано-Франківській облдержадміністрації відбулось чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.
Участь в обговоренні проблемних питань взяли фахівці структурних підрозділів обласної державної (військової) адміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів, Управління ДМС в Івано-Франківській області, громадської організації «Благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», а також представник Міжнародної організації з міграції ( МОМ ) в Україні.
Як зазначила заступниця голови Івано-Франківської ОДА Людмила Сірко, «проблематика як торгівлі людьми, так і домашнього насильства залишається дуже актуальною. Звичайно, хотілося б, щоб у нашому столітті таких явищ не було. Але бачимо статистику, яка порівняно з минулим роком, на жаль, тільки зростає, а тому питання потребує додаткової уваги і превентивних заходів». Головуюча на нараді подякувала громадським організаціям та установам, а також благодійному фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», які допомагають постраждалим від насильства в сім’ї. Цьогоріч в регіоні зафіксовано понад 5 тисяч звернень з приводу фактів домашнього насильства, понад 3 тисячі – від жінок.
Представники департаменту соціальної політики ОДА та БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» доповіли про організацію заходів з протидії торгівлі людьми. Також було розглянуто реалізацію субвенції з державного бюджету територіальним громадам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Зокрема, йдеться про придбання спеціалізованих автомобілів для мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. Варто зазначити, що в Івано-Франківській області вже діють 25 мобільних бригад, які виявляють такі сім’ї.
Крім того, учасники засідання узгодили взаємодію проведення інформаційно-просвітницьких заходів з питань протидії торгівлі людьми, інформування населення про прояви і наслідки домашнього, ґендерно зумовленого насильства, а також про реалізацію права на безпечне тимчасове перебування та комплексну допомогу, з наданням психологічних, соціально-побутових, медичних, інформаційних, юридичних та інших послуг.
На завершення ділової зустрічі учасникам міжвідомчої наради було презентовано програму представництва Міжнародної організації з міграції в Україні з захисту постраждалих осіб від домашнього насильства.
Управління ДМС в Івано-Франківській області